Skocz do zawartości

Przesłona dmuchawy - recyrkukacja


Gość mariusz_opel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis podjąłęm sie próby naprawienia tej sławnej klapki i opisze wam moje doświadczenia. Astra G 2004 z klima 1,6 plastiki went > Delphi. Żeby ta klapke wraz z obudowa wyjąć to (po demontazu schowka) trzeba odkręcic 2 śruby w środku + zdjąc wycieraczki i plastik (wlot na 4 śruby) i tam jest jeszcze jedna śruba. Następnie gdy juz obudowa klapki lata w środku to zeby ją wyjąć na zewnątrz to trzeba odkręcić dwie z trzech śrubek silnika sterującego tą klapką. Dopiero wtedy gdy silnik lata na jednej śrubce to sie wyciągnie klapke i jego. To najprostrza i jedyna sensowna metoda. U mnie samej klapki nie da sie po prostu obrócic o 180* bo to po prostu nie pasuje. Nie jest to klapka symetryczna. Przeróbki klapki tez nic nie dają. Trzeba klapke wymienic. Darujcie sobie próby naprawy i klejenia bo ten silniczek ma taką siłe ze to wszystko porozwala - jestem pewny. Ja na razie zrobilem sobie na stale zasys z zewnątrz i szukam klapki po szrotach. Woplu jest to bardzo drogie. Debilny patent. Jak co moge zapodać foto mojej klapki - widac ze jest niesymetryczna - inne sa zakończenia do sterowania przez ten silniczek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widaiałem tu fotki innego użytkownika i tez mial delphi ale inaczej wygladał plastik pod dmuchawą. Wydaje mi sie ze Delphi od jakiegos roku to pozmienialo, albo jest kilka wersji. Chyba w astrze G z 2004r jest to taka klapka jak w astra H > czyli niesymetryczna. W drugą strone nie da sie wsunąć tego plastiku co nachodzi na silniczek. Poza tym w plastiku nie ma takiego wyżłobienia które podnosi klapke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w lecie. Astra II 1998/ Delphi, klima. Jedyny sensowny sposób zmiany jest opisany powyżej (trzeba zdjąć wycieraczki i plastik). Na szrotach ciężko to dostać,radzę spróbować na allegro. Samą klapkę ciężko znaleźć (ja kupiłem całą nagrzewnicę z obudową, bo potrzebowałem też wentylatora), ale nowa chyba nie jest strasznie droga. Przykład: używane wentylatory to około 120 - 150 zł. Nowy oryginał kosztuje 240 zł. Być może z klapką będzie podobnie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności