Skocz do zawartości

Dziwne pstrykanie opel corsa c


Gość sebastiankefir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebastiankefir

Witam sprawa tyczy się

 

Opel corsa C 1.7cdi 2004

 

Opisuje Problem .

 

Podczas właczania klimatyzacji , gdy wiatraki się załaczają pojawia sie dziwne pstrykanie z okolicy osprzętu gdzie jest pasek wielo klinowy. Byłem w serwisie klimatyzacji powiedzieli ze sprężarka ok. (climatronic). po 3 tygodniach zaczeło już pstrykać przy każdym właczeniu auta nawet bez klimaatyzacji . Do tego zaczały przymróżać swiatła drogowe , oraz deske rozdzielczą. Oraz przy skręcaniu kierownicą do oporu w prawo i wlewo też pstryka przez chwilę. Udałem sie do mechanika. Powiedzieli że od przymróżania świateł to regulator napięcia walniety w alternatorze, więc wymienili ok swiatła sprawne nic nie przymróża . co do pstrykania gdy rozkrecili auto wyszło że pompka pod zespołu ciśnienia aleterntora jest wadliwa bo gdy ją odłaczyli pstrykania niebyło , więc wymienili na nowa . Auto poskręcali , pstrykania niema przy właczaniu auta , ale gdy znow klima włacze to samo znów to samo. gdy wyłaczona klima skręcanie wmiejcu kierownica znów cyknie pare razy . Pasek wieloklinowy też wymieniłem.

 

Już niemam siły co to może być Pomocy: (

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że odgłosy pojawiają się pod obciążeniem. Wymieniałeś razem z paskiem napinacz? Trzeba zdjąć pasek i sprawdzić czy któreś z kół nie ma luzu poprzecznego. Być może właśnie koło pasowe alternatora jest na wykończeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

zczego mi mówili , sprawdzili wszytkie rolki że są ok niema luzów. :wesoly: jutro mają podjąć kolejną próbe. niewiem co tym razem powiedzą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

byłem sprawdzili tak ze szkoda gadac:(

 

mowią albo napinacz koszt 300zl

 

Albo kolo pasowe alternatora 250zl

 

 

Sam niewiem co juz robic mowiąc alternator uzywany kupie za 250zł niewiem co robic. Tak wydawac w błoto kase:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem co juz robic mowiąc alternator uzywany kupie za 250zł niewiem co robic. Tak wydawac w błoto kase:/

kupisz yżywany w niewiadomym stanie... lepiej dac do zrobienia swój... A alternator w 1,7cdti niestety jest na samej jezdzni prawie i dostaje w kośc ostro... podstawą jesgo trwałości są dwie osłony, paska wielorowkowego i jednocześcnie troche altka oraz osłona silnika dolna która lepiej sobie kupić jeśli sie nie ma bo wtedy altek jest chroniony w miarę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

Teraz to sie narobiło.

 

Ojcu podczas jazdy zaswieciła sie czerwona kotrolka od ładowania.

 

DOjechal tak 140km

 

Zakupiłem już nowy alternator.

 

Zobaczymy czy pstrykanie umilknie wtedy mozna juz wykluczyc alternator zly lub kolo pasowe alternatora. Dam znac jak pujdzie.

 

 

A co dotej oslony gdzie taka moge kupic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zamiennik polskiej produkcji REZAW-PLAST. Doskonale sprawdza się u mnie w zimie i w dniach takich jak wczoraj, gdzie podczas nawałnicy trzeba samochodem pokonywać "ulice rzeki".

 

LINK DO STRONY Z OSŁONĄ

 

W samochodzie w tzw. sankach, do których mocowana jest osłona, są kwadratowe otwory - trzeba podjechać do ASO OPLA i kupić specjalne metalowe spinki rozporowe wraz z wkrętami, aby zamontować osłonę. Koszt tego to groszowe sprawy - kilka złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastiankefir

Wiec nowy alternator tzn uzywka w extra stanie pomogł teraz juz niema zadnego pstrykania:). Teraz czekam na wypłate i kupuje tą osłone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności