Skocz do zawartości

Drżenie pojazdu, zwlaszcza kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość poshbilly

Witam,

Jestem posiadaczem Opla Astry III z alufelgami. Ostatnio jadąc wjechałem przy około 70km/h w dość sporą dziurę w drodze i strasznie łupnęło prawym przednim kołem (poprostu wpadło w tą dziurę).

Od tamtej chwili mam wyczuwalne drżenie pojazdu, zwłaszcza wyczuwalne na kierownicy. Drżenie zaczyna się powiedzmy powyżej prędkości 30-40 km/h. Wyczuwalne jest nawet przy prostej jeździe na super dywaniku. Dodatkowo jeszcze przy skręcie kierownica nie odbija w sposób ciągły tylko taki "denerwujący" przerywany.

Podczas kręcenia kierownicą w miejscu wszystko jest ok.

 

Podpowiecie co może być przyczyną takiego zachowania i ewentualnie ile może kosztować taka naprawa.

Dzięki za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek770i

Możesz mieć uszkodzoną felgę, skrzywiony amortyzator, uszkodzony wachacz, najlepiej jedź na stacje diagnostyczną i przejedź sobie ściezkę, diagnosta ci wszystko powie, albo jedź do mechanika on prawde ci powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poshbilly

Wszystko jasne, byłem u mechanika, felga ma wgniecenie, po założeniu koła zapasowego wszystko jest OK. Wyprostowałem felgę i wszystko śmiga jak wcześniej. Koszt prostowania felgi aluminiowej 150 PLN (Warszawa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

na początek może się przywitam, bo jestem tutaj nowy...

mam pytanko, do autora tego postu... czy owa diagnoza u Ciebie była trafna i wszystko po niej wróciło do normy? Bo mam całkowicie podobną sytuację do tej TWojej... Kierownica sobie skokowo odbija, choć czasami potrafi normalnie, szczególnie przy wiekszych prędkosciach, w trasie, nie jest to odczuwalne tak... do tego też czasami potrafi sobie trochę "zadrzeć" auto czasami... zastanawia mnie, bo z oponami letnimi (mam na zamianę zimowe i letnie koła na felgach stalowych) miałem już trochę problem wcześniej.. zdarzało im się szumieć, bić (choć były wywazane kilka razy)... mimo tego nigdy nie przewidywałem, że na takie działanie mogą wpływac opony, felgi... i tu mnie własnie ciekawi, czy jednak maja one wpływa, czy to ta diagnoza? Dodam, że z informacji od mechanika, mam do ustawienia zbieżność, czego nie zrobiłem jeszcze (ponoć zła zbieżność niekorzystnie zuzywa bieżnik opon, na bokach)

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje od autora i nie tylko ;)

Pozdrawiam.

 

Sorka nie doczytałem wszystkiego, ale autor pisze, że po wyprostowaniu felgi wszystko wróciło do normy... w takim razie mam pytanie do innych, czy to może miec znaczący wpływ i jak to sprawdzic bez wymiany zaraz kół?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek może się przywitam, bo jestem tutaj nowy...

http://forum.opel24.com/witamy-vt23972.htm - tutaj ....

http://forum.opel24.com/jak-poruszac-sie-po-forum-opel24-vt41816.htm

ponoć zła zbieżność niekorzystnie zuzywa bieżnik opon, na bokach

... nie ,,ponoć'' - na pewno ;):beer:

nigdy nie przewidywałem, że na takie działanie mogą wpływac opony, felgi...

... a jednak - geometria, sprężyste elementy zawieszenia a nawet stare, zleżałe opony ...

... zacznij od obejrzenia opon - może są właśnie nierównomiernie zużyte ... pozdro ...

 

P.S. Wpisz coś do profilu ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności