Skocz do zawartości

Co jakiś czas zapala się kontrolka auto z kluczykiem


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek1

Dzien dobry mam pytanie odnosnie vectry c z 2002.Wyskakuje mi od czasu do czasu na desce kluczyk z samochodem i zwalnia mi obroty na dwa tysiace.Czytalem ze jest to elekroniczny zaplon silnika imobilaizer.Ale teraz tak raz jest raz niema i tak w kolko ,miesiac temu byl na kompie i nic nie wykazalo wiec co mam robic,jeszcze raz na kompa a moze mam za niski poziom plynu chlodzacego a moze problem z alarmem.Ale czemu ten kluczyk w samochodzie pojawia sie i znika a nie wyskoczy na caly czas takto bym wiedzial ze jest naprawde cos ze psute.Z gory dziekuje

przesunąłem temat i zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wyskakuje mi od czasu do czasu na desce kluczyk z samochodem i zwalnia mi obroty na dwa tysiace.Czytalem ze jest to elekroniczny zaplon silnika imobilaizer

Po zapaleniu się tej kontrolki silnik przechodzi w tryb awaryjny-obroty i moc silnika spada a zużycie paliwa może wzrosnąć.

miesiac temu byl na kompie i nic nie wykazalo wiec co mam robic,jeszcze raz na kompa

Podłączyć jak się kontrolka zapali choć wydaje mi się ze błąd powinien być zapisany.A jak odpalasz to kontrolka zapala się na chwile?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1

pali sie co jakis czas i nigdy nie wiadomo kiedy.wiec jak nie wyjdzie na kompie a tak nieraz mialem to wyjde na idiote

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1

tak i gasnie na sekunde a pozniej znowu sie zapala.A najlepsze jest to ze auto jest na sprzedaz a nie moge go sprzedac z taka usterka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

tak i gasnie na sekunde a pozniej znowu sie zapala.A najlepsze jest to ze auto jest na sprzedaz a nie moge go sprzedac z taka usterka

To oznacza że błąd powinien być zapisany i po podłączeniu powinien się odczytać.Pzdr.

Opisz dokładnie kiedy się zapala czy przed uruchomieniem czy po uruchomieniu jak długo się pali na postoju samochodu, czy gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość theeye7777

A pow czy masz dieselka czy benzynkę??

Ja mam diesla 2.2 dti i ten sam model i rok co Ty i u mnie najpierw była to wina zaworu EGR, bo był już na wyczerpaniu i nie odbijał wcale prawie i czasem się zawieszał w jednej pozycji i od razu serwis się świecił.

Zawór wymieniony i na razie spokoj aczkolwiek jeszcze muszę podjechać na sprawdzenie turbinki bo mechanik powiedział że coś z nią nie tak i zawór już wprawdzie nie wywala błędów ale turbina czasem może serwis włączyć bo coś niedomaga niestety.

Więc sprawdź sobie egr, zdejmij taki plastik od niego i zobacz jak chodzi. U mnie był cały w sadzach. Wyczyść, następnie trochę wd40 i może się poprawi. U mnie przy zaworze który był już na wyczerpaniu pociągnąłem tak około 3 mcy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość progressowy

Dokładnie jak przedmowcy. Sprawdz egr. Mi też sporadycznie na 1-2 sekundy pojawiał samochodzik z kluczem. Po wymianie egr problem znikł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theeye7777

ogólnie rzecz biorąc to prawie każdy element silnika jak np turbina, zawór egr itp może włączyć serwis.

Najprościej jest oczywiście podjechać na kompa i błędy zczytać i będzie się wiedziało co jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołacze sie do tematu. Mam podobny objaw .jednak kontrolka z autkiem i kluczykiem zaświeca sie tylko podczas jazdy na chwilkę.Przy odpalaniu nie ma błedów.Nie zauwazyłem też jakichkolwiek zmian w pracy silnika. Przed pojawieniem sie tej ikonki zaswieciła sie informacja o uszkodzeniu przekładni i wyłaczyło mi ESP.Po ponownym odpaleniu silnika pozostało tylko mruganie autka z kluczykiem co jakiś czas.Signum silnik benzyna 2.0 turbo ale to powinno być tosamo co vectra. Jutro jade na kompa . gorzej jak nic nie wyjdzie w błedach. Prosze o sugestie co sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności