Skocz do zawartości

Temperatura przełączania na LpG


Gość Tomas33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Co zrobić żeby autko szybciej przełączało sie na gaz obecnie przełącza się ok 40 stopni chce przynajmniej o połowę to zmniejszyć

 

 

Poprawiłem błędy oraz tytuł/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz (albo gazownik jakiś jeżeli sam nie potrafisz) podpiąć się kompem pod sterownik LPG i po prostu ustawić w ustawieniach inną temperaturę przełączania i tyle. Można też całkiem ominąć czujnik temperatury:

http://forum.opel24.com/jak-ominac-czujnik-temperatury-lpg-ii-gen-vt49482.htm

-ale czy jesteś świadom czym skutkuje zbyt wczesne (z naciskiem na słowo "zbyt") przełączanie na LPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim autku miałem ustawione na 30 i tez było dla mnie mało więc pominąłem czujnik i gaz przełączał się przy zadanych wcześniej obrotach. Pamiętaj iż pominięcie tego czujnika negatywnie wpływa na pracę membran w parowniku. Dodatkowo mogą się pojawić problemy z obrotami itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bez czujnika... w lecie jest dobrze, ale w zimie to upierdliwe, bo czasem gaśnie po szybkim przełączeniu i trzeba sobie wybrać dobry moment żeby samodzielnie przełączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość progressowy

Musisz (albo gazownik jakiś jeżeli sam nie potrafisz) podpiąć się kompem pod sterownik LPG i po prostu ustawić w ustawieniach inną temperaturę przełączania i tyle. Można też całkiem ominąć czujnik temperatury:

http://forum.opel24.com/jak-ominac-czujnik-temperatury-lpg-ii-gen-vt49482.htm

-ale czy jesteś świadom czym skutkuje zbyt wczesne (z naciskiem na słowo "zbyt") przełączanie na LPG?

Czym skutkuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem czym to skutkuje ale to upierdliwe żeby po 2-3 kilometrach dopiero się przełąńczał. Wszystko było dobrze aż do wymiany centralki na nową. Z góry wszystkim dziękuję za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda instalacja ma w programie ustawienie temp przelaczania a sekwencja dodatkowo minimalna temp gazu wiec skoro po wymianie centrali to sie dzieje to trzeba to zmienic w programie i bedzie ok.pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość progressowy

U mnie w vectrze c z18xe ze stagiem minimum to 20 stopni. Na moją prośbe oszukali programem wskazanie czujnika temperatury o 15stopni i teraz jest tak jak chciałem. Sam decyduje kiedy jade na gazie. Po nocy włancza sie po 2 sekundach od rozruchu. Jesdnak warto tak od razu nie ruszac poczekac pare chwil na jałowym lub przejechac na pb troszku i wtedu zapodac gaz. Zapobiegnie to szybszemu zuzyciu parownika no i nie bedzie poszarpywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym skutkuje?

ano np. tym:

negatywnie wpływa na pracę membran w parowniku

i tu sam sobie odpowiedziałeś

szybszemu zuzyciu parownika no i nie bedzie poszarpywał

[ Dodano: Sro Cze 02, 2010 10:43 ]

...ale w zimie to upierdliwe, bo czasem

gaśnie po szybkim przełączeniu i trzeba sobie wybrać dobry moment żeby samodzielnie przełączyć.

ano to jest minus

pominąłem czujnik i gaz przełączał się przy zadanych wcześniej obrotach.

też tak miałem, ale wkurzające było jak przy zimnym silniku przy żwawszym ruszeniu np ze świateł przełączał się nagle na LPG (bo miał ustawione 2000obr) no i kangury robiłem, więc zmieniłem przełączanie na 3000obr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności