Skocz do zawartości

Astra f nie wyłącza się wyświetlacz


Gość crisus202

Rekomendowane odpowiedzi

Gość crisus202

Witam! Jestem nowy na tym forum i trochę głupio mi od razu prosić o pomoc, jednak mam problem, a właściwie dwa. Po 1 w mojej Astrze f z 92 roku jest wyświetlacz DID. I tu pojawia się problem. Wyświetlacz nie gaśnie! Nawet przy wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Pomaga dopiero odłączenie wtyczki od niego. Zostawiłbym to, ale boje się, że rozładuje mi się akumulator jak zostawię auto na parę dni... Dodam, że nie mam podłączonego radia do wyświetlacza. Drugi problem polega na tym, że mogę normalnie ustawić datę i godzinę, jednak gdy się pomylę to jedyne co działa to wciśnięcie tego górnego przycisku (na którym jest symbol zegarka). Jak to zrobię to wyświetlacz mi zaczyna wariować i wyświetla gwiazdki i wszystkie napisy na dole (np. RDS) naraz. Macie jakieś pomysły jak to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaczyna wariować i wyświetla gwiazdki i wszystkie napisy na dole (np. RDS) naraz

tak powinno się dziać gdy wciskasz jednocześnie dwa przyciski.

Rozbierz wyświetlacz, popraw lutowania oraz sprawdź czy nie ma ewentualnych zwarć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość crisus202

Doszedłem do tego, co się działo jak wciskałem ten jeden przycisk. Problemem był taki gumowy element, który wciskają te przyciski (z zegarkiem i to kółko z kropką). Okazało się, że jedna część tego gumowego elementu była cały czas wciśnięta. Rozkręcenie wyświetlacza i poprawienie pomogło. Dzięki Kacper za podpowiedź ;) Ale nie mam pojęcia dlaczego ciągle świeci mimo braku kluczyka w stacyjce i wyłączonych świateł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy tym regulatorze jest coś nie tak. Trudno będzie stwierdzić jednoznacznie gdyż auto nie jest młode i nie wiadomo przez ile rąk elektryków/ mechaników/ właścicieli przewinęło się. Każdy mógł coś "zmodernizować"

 

Najprościej będzie chyba odszukać przewód odpowiedzialny za podświetlenie radia i wyświetlacza (schematy podłączeń w dziale Car audio) przeciąć i poprowadzić nowy np z któregoś bezpiecznika gdzie pojawia się napięcie po włączeniu zapłonu, lub z przewodu który dostarcza do radia tzw plus po stacyjce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności