Skocz do zawartości

Kluczyk - problem z wymianą baterii


Gość seidrkone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seidrkone

Witam,

 

Mam Opelka Corse C, kupiłam niedawno. Mam do niego 2 kluczyki - model: siemens 5WK4 8668. No i jest problem z wymianą baterii przy jednym z nich. Po prostu nikt nie potrafi tego "cuda" otworzyć. Próbował nawet zegarmistrz jakimś narzędziem i zrezygnował. Ja próbowałam podważyć czymś klapkę ale ona trzyma bardzo mocno. Elektryk też nic nie zdziałał. Problem jest mały, ale bardzo denerwujący. Czy ma ktoś jakieś info jak to cudo techniki otworzyć tak, by go nie uszkodzić? Opcja "weź większy młotek" chyba odpada :wesoly:

 

Będę wdzięczna za pomoc :wesoly:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz60

No i jest problem z wymianą baterii

jeśli jest podobny do klucza od astry, to należy naciskając małym wkrętakiem w nacięcie z jednej strony wysunąć wkład środkowy w kierunku od klucza a dopiero potem rozpołowić by dostać się do baterii,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Man nadzieje, że te fotki Ci pomogą. Tak jak kolega wyżej napisał, mały wkretak wkładasz w otwór, z wyczuciem odchylasz go w strone grotu klucza i wysuwasz ten element z transponderem. Po wysunieciu, rozpołowienie i wymiana baterii to już łatwizna.

Ja dokonuje tego średnio co 18 miesciecy.

Pozdrawiam i życze udanej wymianki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seidrkone

Man nadzieje, że te fotki Ci pomogą. Tak jak kolega wyżej napisał, mały wkretak wkładasz w otwór, z wyczuciem odchylasz go w strone grotu klucza i wysuwasz ten element z transponderem. Po wysunieciu, rozpołowienie i wymiana baterii to już łatwizna.

Ja dokonuje tego średnio co 18 miesciecy.

Pozdrawiam i życze udanej wymianki.

O to chodziło! ;) Dziękuję kolegom za pomoc i zdjęcia. Widać, że przy moim kluczyku ktoś niedbale grzebał (poprzedni właściciel jak sądzę), bo cały plastik na długości klapki jest rozryty albo nożykiem albo innym ostrym narzędziem 8) Dwa kluczyki, jeden ok - a drugi w opłakanym stanie. Po waszym wyjaśnieniu i po zdjęciach sprawa jest prosta :) Dziękuję bardzo za pomoc!

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz60

Widać, że przy moim kluczyku ktoś niedbale grzebał (poprzedni właściciel jak sądzę), bo cały plastik na długości klapki jest rozryty albo nożykiem albo innym ostrym narzędziem

widocznie podobnie jak Ty trafił na kiepskich fachowców ,,, i próbował zrobić to sam ,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Gość Jana Son

Witam, mam ten sam problem, otwieranie, oglądałam na youtube, bagatelka! tylko, że śrubokręt się wygiął wzięłam mocniejszy ta sama sytuacja i z klucza nie da się wysunąć tego środka. Próbowałam cieniutkim nożykiem odświeżyć szczelinę wokoło ramki i też d..a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jana Son

Przed chwilą pisałam o problemie, otwarcia klucza do corsy, wpadłam na pomysł, aby cieniutkim śrubokrętem namaczanym w oleju jadalnym jeszcze raz obrysować szczelinę wokół obudowy plastikowej z obydwu stron. No i poszło, widocznie był zapieczony. Dobra rada, bo mi się udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jana Son

Przed chwilą pisałam o problemie, otwarcia klucza do corsy, wpadłam na pomysł, aby cieniutkim śrubokrętem namaczanym w oleju jadalnym jeszcze raz obrysować szczelinę wokół obudowy plastikowej z obydwu stron. No i poszło, widocznie był zapieczony. Dobra rada, bo mi się udało. Obudowa jest trochę zniweczona i zaraz zamówiłam na stronie allegro nową obudowę za 9,50 z przesyłką, polecam.

Przy otwieraniu, trzeba uważać żeby umiejscowiony w narożniku przy obudowie klucza nie wypadł cip, bo jak zginie to d..a, trzeba ten sam przełożyć do nowej oprawki klucza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności