Skocz do zawartości

Klimatyzacja, nieszczelna ale gdzie?


Gość Pawel1924

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawel1924

Witam, napełniłem klimę , po paru dniach kaplica :D, później sprawdzenie szczelności i okazało się że osuszacz przepuszcza na gwincie, wymieniony.

 

Znowu sprawdzenie szczelności, w ciągu 10 minut z 20 barów zostało 16...

 

mechanicy siedzieli z pół godziny i psikali płynem gdzie się dało, nie znaleźli nic i dali spokój... powiedzieli że nic więcej nie zrobią bo szkoda czasu.

 

Typ powiedział że mogę zostawić samochód na 2 dni a oni mi wymontują wszystko i sprawdzą po kolei każdą część ale będzie to kosztować, (ile to może kosztować?)

 

Albo żebym nabił normalnie klimę i po 2 dniach obejrzeć ją całą ponownie i zobaczyć gdzie czynnik wycieka...

 

Dodam że przed wypadkiem klima działała, ogólnie nic nie było ruszane tylko wymieniona chłodnica klimy i wody intercooler, skraplacz używany i w serwisie stawiali na niego że jest nie szczelny.... mimo że psikali na niego tym płynem i żadnych bąbelków nie było...

 

Skoro w 10 minut spadły 4 bary to nieszczelność musi być spora...

 

To nie rozumiem czemu jak napełniałem klimę za pierwszym razem od wypadku to maszyna do nabijania nie wykryła tak dużej nieszczelności???

 

Co proponujecie? czy faktycznie jak nabiję za te 100 klimę to będzie widać wyciekający czynnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlakowi chodziło chyba żeby czynnik był "zabarwiony" ten barwnik świeci pod światłem uv i właśnie po to się go wpuszcza żeby łatwiej było wykryć usterkę. Niedawno wymieniałem skraplacz i sprawdzałem czy świeci diodą uv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ale jeżeli miałeś wypadek, to nieszczelności możesz mieć wszędzie, zarówno w komorze silnika jak i pod deską rozdzielczą. I jeżeli gdzieś ucieka pod deską to niestety ale połowę konsoli trzeba rozebrać a za darmo tego nikt nie zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem???

a co tu rozumiec

moski czyli idioci

klime sprawdza sie ultrafioletem wpuszczajac barwnik

a nie psikajac jakims plynem na uklad z zewnatrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytania to do wrozki

inaczej kosztuje uszczelnianie kompresora

a jeszcze inaczej wymiana chlodnicy

sama wymiana przewodow tez inaczej

do tego dochodzi roznica cen w miastach duzych i malych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem - myślałem, że tutaj tylko uszczelki się zmienia. :wink:

W poniedziałek mam mieć sprawdzane gdy jest wyciek.

Mam nadzieję, że to nic poważnego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Więc dodawanie barwnika nie jest zalecane bo rozrzedza olej i może prowadzić do uszkodzenia sprężarki a bardzo rzadko ja go używam bo w 90% nieszczelność można wyłapać właśnie dzięki nabiciu azotem w celu sprawdzenia szczelności która musi wynosić 100% . Najczęściej w astrach G padają chłodnice (skraplacze). A sprawdzali przy sprzęgle sprężarki czy tam nie ucieka a taką nieszczelność powinno byś słychać niech jeszcze napuszczą 20 bar i do kabiny i słuchać czy nic nie słychać w wylotach od ogrzewania/klimatyzacji bo możne byś parownik uszkodzony. a sprawdzenie skraplacza nie powinno zając więcej jak 1h do jakiego pojemnika z wodą i będzie widać czy jest szczelna tylko musi byś pod ciśnieniem przed zanurzeniem bo jak będzie dziurka to naleci wody i potem może nie działać poprawnie klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności