Skocz do zawartości

[CC] Montaż klimatyzacji (klimatronic)


Rekomendowane odpowiedzi

Wtiam,

Mam taki problem. Hmmm no może nie problem a zachcianke. Chcę zamontować sobie klimatyzacje w Corsie C 1.3cdti. Naturalnie auto klimy nie widzialo nigdy (zreszta sam na zywo w corsie tez jej nie widzialem;] ). I wszystko chcialbym kupic używane itp. Zamiana auta nie jest brana pod uwage.

Potrzebuję konkretnych informacji co? jak? gdzie? i dlaczego to moze nie dzialac.

Problemow mam klilka. Jak w temacie chce zamontowac klimatornic.

1. Na allegro znalazlem specjalny panel do klimatornica z wyswietlaczem itp.

Czy sam ten panel odpowiada za prace sprezarki i klimy czy jest jeszcze jakis modul sterujacy?

2. Nagrzewnica z parownikiem. Na allegro mozna kupic caly srodek z konsoli. Pytanie, czy w klimatornicu cos sie rozni w stosunku do zwyczajnej klimy w dmuchawie, nagrzewnicy itp.?

3. Sprezarka. Czy do kazdego silnika jest ona inna i musze kupic dokladnie do 1.3 cdti? I podobne pytanie o chlodnice klimy?

4. Jak juz bede mial: cala dmuchawe, panel, sprezarke (+pasek), przewody, chlodnice z osuszaczem,. Co jeszcze potrzebuje?

5. Co w tym wszystkim może nie wypalić?

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak wiele rzeczy trzeba wymienić i jaki to jest koszt ale ok. po kolei.Części: sprężarka,przewody,nagrzewnica z panelem sterowania,chłodnica,pasek wielorowkowy,instalacja elektryczna pod deską i w komorze silnika,czujnik temperatury na desce.Nie będę pisał o kosztach bo z tym jest różnie.Sprężarka nie jest uniweralna i od innego silnika może nie pasować.Najpierw trzeba zdjąć deskę ,wymienić nagrzewnicę i całą instalację pod nią.Instalacji jest parę rodzai więc trzeba wiedzieć czego się szuka.Ważne jest tu ilość poduszek ,rok , wyposażenie,rodzaj silnika...cały środek złożyć z powrotem.W komorze silnika wiadomo ;kompresor, przewody, chłodnica- wszystko złożyć.Zostaje jeszcze kwestia elektryki.Jeśli instalacja jest kompletna to nie ma problemu wystarczy ja tylko założyć.Jeśli brak wiązki pod maską to też da się to zrobić.(przynajmniej przy manualnej nie ma z tym problemu) Wystarczy w skrzynce bezpieczników dopiąć wiązkę wentylatorów i wpiąć przekażnik,ale musi być uzbrojone gniazdo tego przekażnika.Tej wiązki też są dwa rodzaje na jeden wentylator i na dwa.Jak wszystko będzie zmontowane to jeszcze trzeba techem w komputerze włączyć opcję klimy automatycznej.no i oczywiście napełnić.Schodów po drodze może być wiele tak że bez znajomości tematu nie brał bym się za to. Jeszcze jedna ważna rzecz: auto z klimą ma większy akumulator i prąd ładowania na alternatorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jak juz bede mial: cala dmuchawe, panel, sprezarke (+pasek), przewody, chlodnice z osuszaczem,. Co jeszcze potrzebuje?

Zmiana oczywiście jest możliwa ale potrzebujesz sporo rzeczy... Sprężarka,pasek, przewody, chłodnica z wentylatorami, wiązka elektryczna, cały zespół dmuchawy inny, panel sterowania i deske bo przy klimatroniku trza jeszcze czujniki temperatury i nasłonecznienia...oraz alternator jeśli masz słabszy niż 100A...

Serwis który zajmie sie montazem znajdziesz bez problemu, sa nawet takie waarsztaty które same załatwiają klimę uzywaną kompletna i ja montują...

Koszt ok 3000-4000...

Przykładowo w octavi rodziców montowaliśmy klimatronic i kosztowało to 3700zł...za wszystko...

 

ja powiem tak jeśli znasz wartośc swojego auta i zamierzasz nim jeździć to montuj klimę...

 

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 09:20 ]

Czy sam ten panel odpowiada za prace sprezarki i klimy czy jest jeszcze jakis modul sterujacy?

tak ten panel steruje wszystkim na podstawie damych z czujników...

Na allegro mozna kupic caly srodek z konsoli. Pytanie, czy w klimatornicu cos sie rozni w stosunku do zwyczajnej klimy w dmuchawie, nagrzewnicy itp.?

różni sie całkowicie cały zespół dmuchawy jest sterowany silniczkami a nie linkami...

Sprezarka. Czy do kazdego silnika jest ona inna i musze kupic dokladnie do 1.3 cdti? I podobne pytanie o chlodnice klimy?

sprężarka musi byc pod silnik 1,3.. chłodnica klimy juz nie bo w 1,7 jest ta sama...

 

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 09:21 ]

auto klimy nie widzialo nigdy (zreszta sam na zywo w corsie tez jej nie widzialem;]

to słabo patrzyłeś bo znależc auto z klimą to żaden problem z klimatronikiem ciut większy ale tez sporo tego jest..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest więcej zabawy i kosztów niż to wszystko warte. Nie dość że schody mogą wyjść to jeszcze w razie sprzedazy auta nikt tych kosztów i roboty twojej nie uwzględni. ja bym się bał brać za coś takiego :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź będę musiał przemyśleć sprawę. Jeśli chodzi o stwierdzenie, że auto klimy nie widziało, chodziło mi o moje auto. Mam totalnego golasa. Jeśli z klimatornikiem jest tyle zabawy to chyba założę manuala, 3 klocków za klimę nie dam. I tak z tego co piszecie to dobrze, że komputera nie trzeba wymieniać. Jesli sam tech pomorze to już nieźle.

A jesli chodzi o opłacalnośc zabiegu, to sprawa wygląda tak, że auto po 3 latach może bedzie warte tyle ile za nie dałem. I nikt mi nie powie, że auto z dieslem i klimą nie schodzi szybciej i drożej. Na wymianie auta na inne z klimą wydałbym więcej kasy niż gdybym dał za samo założenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za manuala tez zaplacisz sporo

i 3000 to jest raczej dolna granica a nie gorna

kumpel zakladal sam w VB

koszt czesci 1000 z kawalkiem

do tego 10 dni pracy wlasnej

jak nie wiesz jak to musisz za to zaplacic jakies 2000 - 3000

plus oczywiscie nabijanie itd itp

 

 

najtansza opcja ??

sprzedac to auto i kupic z klima fabryczna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz wydawać ok 3 tys ma montaż klimy to pozostaje ci jeździć bez niej... bo te ok 3 tysiaki wydac trzeba....

A sprzedać auto bez klimy? powoli staje się to coraz trudniejszym zadaniem bo więksozśc osób nawwet nie chce słyszeć o gołym aucie....

 

Co do montażu to nie wiem jakich niby chocków klocków się spodziewacie... np w octavii cała operacja trwa ok 10 godzin i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że może i kasują ale jednak jest wszystko zrobione z roczna gwarancją i nie kosztował ten klimatronik fortuny...

Wiesz składac samemu można jak sie ma odpowiednią wiedze i czas, bo jednak trza rozebrac polowe auta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności