Skocz do zawartości

Jaki to silnik?


Gość kwasior500

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwasior500

Witam, posiadam Astrę C14NZ po swapie na jakiś 1,6 (podobno z Vectry) niby ten 75KM, jednak chciałbym wiedzieć dokładnie, ponieważ mam problem z obrotami jałowymi (na lpg) i podejrzewam, że trzeba wymienić silnik krokowy, tylko na jaki? Pomoże ktoś rozpoznać ten silnik?

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz na kopułke (kable z tego do świec idą), to popatrz w dół na złączeniu skrzyni z silnikiem będzie pisać co to za silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Mnie to wygląda na c16nz na wiązce z c14nz

Raczej C14NZ zobacz na aparat zapłonowy

Masz zaznaczone w jakim miejscu odczytać nr. i typ silnika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kwasior500

Może aparat jest z C14NZ?

Usunąłem zbędny cytaty całości tematu/daro

Dodano: Nie Cze 13, 2010 22:39

Daro usunął nie tylko cytaty, ale także treść napisaną przeze mnie, na przykład odpowiedź dla zloty7, proszę admina o przywrócenie poprzedniej wersji posta.

@Bogo: Tam nie ma C16NZ.

@zloty7: Nie mam obrotomierza, ale obroty są prawidłowe (wszystko gra i buczy), a czasem tak spadają, że samochód się trzęsie, zapala się żółta kontrolka, czasem zgaśnie (silnik), obroty są bardzo niskie, a czasem bywa tak, że w pewnym momencie samochód zaczyna sam "gazować" (na jałowym wyje, na biegu przyspiesza), trwać to może ponad minutę, aż w końcu obroty zaczynają spadać i stabilizują się na dobrym poziomie - przestaje się trząść itp. Ostatnio przez te niskie obroty nawaliło wspomaganie układu hamulcowego i wjechałbym w chałupę :wink: Ostatnio sprawdziłem - gdy silnik chodził dobrze zgasiłem go, odłączyłem silnik krokowy, zapaliłem. Chodził tak, jak to opisuję (źle), po ponownym zgaszeniu, podłączeniu, zapaleniu, chodził dobrze. Styki czyszczone kilka razy specjalnym preparatem (i śrubokrętem), kable raczej też w porządku.

 

Proszę nie kasować tego tematu/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli c14 albo 16 nz ??? choc ja bym byl z tym c16nz tylko śmieszny ten aparat jak inni zauważyli ???

 

wyjmij silniczek krokowy

i popatrz na grzybek

 

jesli jest taki

http://www.motoneo.pl/img/183/mid/V40-77-0001.jpg

to c14nz

jest taki

http://www.pompapaliwa.pl/files/silnik-krokowy-opel-astra-f-astra-g-corsa-b-vectra-a-vectra-b-kadet.jpg

to c16nz

 

pozatym mam inne pytanie czy jesli to jest c16nz z aparatem z c14 to wszytko będzie dobrze dzialac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności