Skocz do zawartości

Nawiewy boczne i klimatyzacja


Gość Piotr81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na forum.

mam pytanie do użytkowników Asterek G z manualną klimą:

Czy na włączonej klimatyzacji macie nierówną temperaturę przy kratkach nawiewów?

 

U mnie przy ustawieniach: temperatura na min. wiatrak na poz. 2 osiągam takie oto wyniki przy kratkach:

 

- nawiew lewy boczny od str. kierowcy: od 3,9 - 4,3st. C.

- nawiew lewy środkowy: ok. 4,5st. C

- nawiew prawy środkowy: ok. 5,5 do 6 st. C

- nawiew prawy boczny od str. pasażera: ok. 8-9st.C

 

dodatkowo jeśli zwiększę moc dmuchawy temperatura wzrasta.

Tak naprawdę w upały to chłodno w samochodzie jest kiedy mam wentylator ustawiony na poz. 2 i otwarte tylko nawiewy prawy boczny od str. pasażera i prawy środkowy - pozostałe dwa zamykam.

 

Co to może być - nieszczelność kanałów i mieszanie się ciepłego powietrza z zimnym?

Dodam że nie działa mi kopuła zamykająca dopływ powietrza do kabiny z zewnątrz więc ją na stałe zamKnąłem i mam cały czas obieg wewnętrzny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywaj klimy w ten sposob

bedziesz chodzil z zapchanym kulfonem

nawiew na szybe ustaw

a jak bardzo goraco na nogi i szybe

nigdy na klate

w ten sposob wlasnie ludzie sie zalatwiaja od klimy

 

a roznice beda z powodow roznych dlugosci dolotow do kratek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywaj klimy w ten sposob

bedziesz chodzil z zapchanym kulfonem

nawiew na szybe ustaw

a jak bardzo goraco na nogi i szybe

nigdy na klate

w ten sposob wlasnie ludzie sie zalatwiaja od klimy

 

a roznice beda z powodow roznych dlugosci dolotow do kratek

Coś mi skasowała się poprzednia odpowiedź,więc napiszę raz jeszcze:

 

Co do odpowiedniego ustawienia nawiewu masz zupełną rację.

Ustawiając nawiewy robię to tak, aby środkowe były skierowane w górę lub centralnie pomiędzy siedzenia, a boczne na szyby, wszystko tak aby nie leciało na mnie bezpośrednio zimne powietrze. Jeżdżę w ten sposób długi czas i jeszcze ani razu się nie zaziębiłem.

 

Co do nierównych odległości kratek wylotowych - nie wiem czy to jest przyczyna bo jak wyjaśnisz np. że biorąc pod uwagę tylko 2 nawiewy środkowe, to z lewego leci zimniejsze a z prawego cieplejsze o ponad 1 stopień powietrze?

 

Coś tu gdzieś chyba źle miesza, nie wiem, może klapka przy nagrzewnicy słabo się domyka?

 

Podobnie mam gdy puszczę tylko nawiew na szybę. Z prawej strony kratki na podszybiu leci powietrze cieplejsze o jakieś 2 stopnie niż z lewej strony tego samego kanału...

 

Jeśli inni użytkownicy również mają podobnie z tą klimą, to proszę o informację. Być może ten typ tak ma, ale wówczas trochę bez sensu jest ta cała koncepcja schładzania wnętrza.

 

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 19:51 ]

Słuchajcie koledzy, a jakie powietrze powinno wylatywać po otwarciu obudowy od filtra przeciwpyłkowego?

Mi na włączonej klimie wylatuje z tej komory po wyjęciu tegoż filtra letnie powietrze. Po otwarciu ta prawa strona nieszczęsnego nawiewu o której mowa wyżej, lepiej chłodzi ale i trochę słabiej dmucha rzecz jasna.

 

Może coś się dzieje w komorze filtra przeciwpyłkowego i stąd ten problem?

 

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 19:51 ]

Słuchajcie koledzy, a jakie powietrze powinno wylatywać po otwarciu obudowy od filtra przeciwpyłkowego?

Mi na włączonej klimie wylatuje z tej komory po wyjęciu tegoż filtra letnie powietrze. Po otwarciu ta prawa strona nieszczęsnego nawiewu o której mowa wyżej, lepiej chłodzi ale i trochę słabiej dmucha rzecz jasna.

 

Może coś się dzieje w komorze filtra przeciwpyłkowego i stąd ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odswieze temat. U mnie zimne leci od strony drzwi kierowcy a z drugiej (drzwi pasazera) to juz zupelnie letnie. Zna ktos przyczyne? Jutro chce sie za to zabrac ale nie wiem czego sie czepic. Ponoc sa tam jakies klapy ktore moga sie nie domykac. Jesli ktos mial podobny problem i go rozwiazal to prosze o podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np mam podobny problem jak już był opisany wyżej, ale juz dawno dałem sobie spokój z szukaniem przyczyny, tym bardziej że kilku znajomych (nie są posiadaczami opli) też się skarżyło na tą różnicę temperatur.

Miałem kiedyś tak, że z lewej było chłodne, a z prawej letnie, ale przyczyną była mała ilość czynnika w układzie (a przyczyną małej ilości czynnika była nieszczelność), a normalnie przy odpowiedniej ilości czynnika i tak jest różnica między lewą i prawą kratką.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chciałbym odświerzyć temat. Posiadam astre f 1.4 bez klimatyzacji i mam problem z nawiewem.Otóż z kratek bocznych przy ustawionym na max ogrzeaniu na szybe leci ciepłe powietrze a z kratek na środku leci zimne. Gdy przełacze z szyby na cale auto i nogi zaczyna juz leciec cieple. wiecie może o o chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chodzi o system klapek sterujących rozdziałem powietrza. Przy odpowiednim położeniu pokręteł w kabinie, powietrze jest kierowane do odpowiednich kratek. I tak przy ustawieniu ogrzewania na szybę - ciepło leci tylko na wylot przy szybie i wyloty boczne ( przecież chodzi no odparowanie, lub odszronienie szyb ), zaś z kratek środkowych będzie leciało chłodniejsze powietrze. Zresztą przy nastawie ogrzewania na szybę, kratki środkowe powinny być zamknięte - to zwiększa sprawność układu (dmuchawa całe powietrze pcha wtedy na szyby ). Więcej o tym poczytasz od str. 138

Mój odnośnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności