Skocz do zawartości

tylne koło nie hamuje:)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeszukałem forum,ale nie znalazłem.Dziwna sprawa,bo zauważyłem,że tylne lewe koło w mojej astrze G wogóle nie hamuje.Tarcza zaszła rdzą i po tym poznalem.Dziwne,bo z reguły tłoczek jeśli jest zasyfiony, to zacina sie w pozycji wycisnietej,czyli kolo powinno sie zblokwac.Dodam jeszcze,ze auto jest eksploatowane codziennie po 50 km,wiec tym bardziej mnie taka awaria dziwi;)

 

Aha, zapala mi sie po ok 30 min jazdy kontrolka ABS,nie wiem czy to ma zwiazek z tym nie dzialajacym hamulcem,bo nie wiem czy oba zjawiska wystapily jednoczesnie i co jest konsekwencja czego;)

Kontrolka ABS gasnie po wylagaszeniu auta na dluzszy czas, po czym pojawia sie ponownie po ok.30 min jazdy.

Dodam jeszcze,ze pedal jest twardy i nie ma zadnych wyciekow.

 

Dziekuje z gory za jakakolwiek pomoc!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zaszła rdzą i po tym poznalem.

Moje przednie tarcze (z tyłu mam bębny) są od ponad miesiąca pokryte rudym nalotem który wygląda jak rdza (miesiąc temu kupiłem auto i hamulce takie już były) ale na pewno hamują, bo mogę zablokować oba przednie koła (nie mam ABS), no i podczas hamowania nie znosi auta. Także ja bym proponował podnieść tylne koło lewarkiem i spróbować zakręcić, powinno dać się obrócić ręką. Podczas gdy jedna osoba kręci, druga w kabinie wciska pedał hamulca. Jak się koło zatrzyma, znaczy że hamuje. Niestety nie poznasz po tym siły hamowania a jedynie jego brak lub obecność. Po dokładniejsze info proponuję pojechać na stację diagnostyczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...masz racje,powinienem podniesc auto,aby sie upewnic.Mimo to jest to jedyna ze wszystkich tarcz,na ktorej widac nalot i jest to nalot dosc mocny.Nie taki jaki powstaje na tarczach np.po myciu auta, czy po 2 dniowym postoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie tamto koło jest zapowietrzone. Spróbuj odpowietrzyć układ hamulcowy. Wystarczy jeden malutki bombelek powietrza w układzie i już jego praca nie będzie właściwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie- nie pisałeś nic odnośnie prawidłowości działania pozostałych kół - moze to by troche ułatwiło, natomiast proponuje unieśc auto i przy pomocy drugiej osoby sprawdzić jak się zachowuje koło po wcisnięciu hamulca - jeśli nie ma oporów przy wciśniętym pedale - zdjąc koło i sprawdzić w jakim stanie jest tłoczek i czy wogóle odziaływuje na klocki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności