Skocz do zawartości

problem z odpaleniem zimnej Omegi 2,2 DTI


Gość smil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Opla Omegi 2,2 DTI 2001r. Od jakiegoś czasu mam problem z odpaleniem mojego autka po długim postoju (10godz.) lub tez muszę posiłkować się odpalaniem na zaciągnięcie (ale też ma duży problem). Po odpaleniu wydobywa się biały dym jakby był zapowietrzony więc poszedłem w tym kierunku. Wymieniłem przewody powrotne, założyłem zawór zwrotny na zasilaniu ale za bardzo nic zabiegi nie dały, podejrzenie padło na pompę wtryskową (o zgrozo) ale po diagnozie okazało się, że jest ok. Może ktoś miał taki problem, a nie chcę bez powodu ściągać głowicę i zmieniać uszczelki na zaworach bo może to ma coś wspólnego z imobilajzerem, ponieważ jak nie mogę zapalić i próbuję zasilać ropą na krótko to pompa nie ssie. Dodam tylko, że oleju nie bierze co wyklucza ew. awarię uszczelki pod głowicą tak samo jak płynu chłodniczego nie pamiętam kiedy dolewałem. Jak jest ciepły to jeździ jak marzenie nie kopci nie ma problemu z zapalaniem, temperaturę trzyma na stałym poziomie, spalanie stałe.

Pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam!mogę pomóc bo temat dotyczył mnie osobiście,mam również omegę 2,2dti z 2001 125koni i w pewnym momencie omeś przestał polić,tz palił od kopa pod warunkiem,że był odpalany codziennie ale wystarczyło,że postał dzień i lipa.pozostało tylko na zapych(nie polecam)diagnoza prozaicznie prosta oświadczył mechanik,poprostu cofa się panu paliwo w aucie(czyli zapowietrza się układ)wymieniłem przewody nadmiarowe,założyłem zaworek jedno kierunkowy,filtr paliwa i jeszcze parę innych rzeczy(nie potrzebnie)i nic!!!!obiawy pozostały te same.koszt 350 zł.moje szczęście,że trafiłem do dobrego mechanika,diagnoza to wymiana uszczelniaczy na wtryskach(koszt 700zł)można to poznać po zawartości oleju w filtrze paliwa.generalnie mówiąc masz omegę 2.2 dti i masz problem z poleniem na 99%zapowietrza się układ paliwa i jeżeli nie ma rozszczelnienia pompy,to przyczyna to te uszczelniacze!!!!pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość nonszalant

Nie mogę odpalić omegi 2.5 td w mrozy. Jak jest temp kolo zera pali ładnie, a jak minus 10 to nawet nie kaszlnie. Dziś próbowałem i przy kręceniu zaczęło coś stukać ...poprosiłem kolegę by zakręcił i chciałem posłuchać ale po 5 min już nic nie było słychać ...ale nie odpaliłem.

Nie wiem czy dobrze piszę bo jestem tu nowy ale możne ktoś mi coś podpowie. Świece są dobre i grzeją bo ściągałem kolektor.... dzięki

 

 

popr. post/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności