Skocz do zawartości

Astra F-ładowanie podnosi się do 17-18V


Gość milka

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki potrzebuję pomocy, mam astrę I F 94 przestała ładować, spaliły się diody ładowania i regulator, mąż wymienił regulator i diody spaloną żarówkę od ładowania przez 5 minut ma ładowanie 14.4V a potem podnosi się do 17-18V zaświeca się kontrolka autodiagnostyki silnika i poduszki. Myśleliśmy, że to regulator maż założył drugi ale jest to samo. Akumulator zapalił od strzała po kilku dniach więc jest oki, elektryk twierdzi( przez telefon) ze to coś dalej i szacuje na ok 200 zł naprawę. Macie jakieś pomysły co to może być??

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Za regulację napięci ładowania jest odpowiedzialny regulator który reguluje napięcie jeśli jest za wysokie to coś znim jest nie tak. Może nie ma masy między regulatorem a alternatorem jest taki kawałek blaszki przy regulatorze i tam musi dobrze dotykać do masy na altku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Sprawdzić czy masa jest dobra można nawet na próbę do altk do obudowy przykręcić masę od baterii może nie łącz gdzieś jak silnik pracuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małż posprawdzał wszystko miernikiem i jest oki, tylko co może dawać takie zwarcie??

gdzie szukać jakichś uszkodzeń? stare diody oryginały się skopciły, regulator, kontrolka tez wiec skąd poszło 18V??? gdzie tego szukać?? Złożyliśmy zamiennik bo tak nam doradzili w sklepie i też się spalił, elektryk znajomy znajomego twierdzi że do delco tylko oryginały można dac albo na bosha wymienić razem z altkiem...ale czy to bedzie działać??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Wie co mówi oryginał to oryginał a podróba to nic pewnego założyć oryginał i powinno byś dobrze mi kiedyś oryginał się spalił przy pierwszym sprawdzeniu jeszcze na maszynie u znajomego elektryka i potem powiedział że tylko oryginał się zakłada takie rzeczy. A stare mogły pójść od wilgoci lub ze starości poleciały porostu nowy regulator tylko oryginał a nie podróbkę bo jest tańsza o 10 zł czy 15 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to nawet nie o kasę chodzi tylko żeby działało, juz mi auto 4 tydzień stoi. tylko problem w tym ze gość sprzedawca nie miał oryginału i nas przekonał ze to będzie działać, jak zaczęłam szukać to się okazało że dosyć trudno kupić oryginał. mam cichą nadzieje że to nie co innego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryk znajomy znajomego twierdzi że do delco tylko oryginały można dac

U mnie zamiennik Delco śmiga aż miło.

Wśród zamienników też można spotkać tandetę i wtedy jest kłopot a oryginał wcale nie gwarantuje długotrwałego działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie stanęliśmy na etapie poszukiwania alternatora, tylko czy któryś z Was się orientuje w którym oplu jest jeszcze taki altek?? Pan ze stacji kasacji (maja też szrot) twierdzi ze tylko w astrach był ten model delco, mnie się wydaje że w vectrze którejś też był taki sam ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Po czym rozpoznać jeżeli napisy są nieczytelne..podpowiedzcie coś bo mnie chyba trafi... kobieta w sklepie moto mi obiecała sprowadzić czekałam 2 tygodnie i nie ma w hurtowni.. a ja dalej nie mam auta...wrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności