Skocz do zawartości

Astra G brak wspomagania i niedziałające zegary.


Gość Dominiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, więć prosiłbym o wyrozumiałość bo nie wiem czy wybrałem odpowiedni dzial.

Otóż mam problem w Astrze G - 1.6 Z16SE. Nie działa mi prędkościomierz oraz licznik przebiegu (zatrzymał się na 98700tyś) do tego po przejechaniu kilku metrów wyłącza mi się wspomaganie. Cały czas świeci mi się kontrolka silnika i co chwilę miga mi kontrolka z akumulatorem oraz czasami włączy się i zgaśnie kontrolka airbag. Do tego obrotomierz lubi sie zawiesić lub nie zareagować na wciśnięcie lub puszczenie gazu. Co to może być? Czyżby alternator nie ładował i mi odłacza wspomaganie? Ale dlaczego w takim razie świeci się kontrolka silnika i te zegary wariują wraz z licznikiem przebiegu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Sprawdź ładowanie bo wygląda na to że kończy się alternator i dlatego ci wszystko wariuje ponieważ są za duże spadki napięcia może tylko szczotki się kończą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS-u nie mam bo to wersja golas. Z tym alternatorem to wielce prawdopodobne ale niepokoi mnie fakt, że świeci się kontrolka silnika . Oprocz tego są takie objawy:

 

wyłacza się wspomaganie

czasami zapala się kontrolka airbagu

nie działa prędkościomierz

nie działa licznik przejechanych kilometrów

czasami wariuje obrotomierz

zapala się co chwila kontrolka z akumulatorkiem

 

czy te wszusykie objawy mogą być wywolane wadliwą pracą alternatora?? czy może być coś jeszcze i czy gdy alternator jest uszkodzony to zapaliła by się żóółta kontrolka silnika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% alternator. U mnie jak padł alternator działo sie podobnie. Kontrolki urządziły sobie dyskotekę, a wspomaganie działało jak chciało. Albo włączało się już po przekręceniu kluczyka albo nie włączało się w ogóle - nawet po odpaleniu samochodu. Do tego tak jak u Ciebie zawieszał się obrotomierz. Winnym okazał się być mostek prostowniczy i regulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Czy mogłby mi ktoś jeszcze powiedzieć czy w tej astrze da się samemu odczytać błedy jakie wyskakują. Miałem poprzednio lanosa z praktycznie takim samym silnikiem i tam wystarczyło włozyć spinacz do złącza diagnostycznego i wtedy kontrolka silnika migala z różną częstotliwością i tak odczytywalo się błędy. Czy w tej astrze jest może tak samo??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej-123

Gdy jest spadek napięcia elektronika "myśli" że silnik nie pracuje i dlatego włączają się kontrolki i ginie wspomaganie o to jest powodem dyskoteki szybko :) zajrzyj do altka puki nie jest za późno bo możesz go poważnie uszkodzić albo nawet spalić coś z elektroniki :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności