Skocz do zawartości

Corsa B po wymianie oleju 2 pytania


Gość darkside13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darkside13

Witam Corsa B X12SZ , mam takie dwa pytania do szanownych posiadaczy kosiarek. Jestem po wymianie oleju, dowiadywałem się ile wchodzi oleju co X12SZ i forumowicze od Cosiarek pisali mi ze wchodzi 3,5 L , to zaopatrzyłem sie w olej GM filtr nowy filtrona, spusciłem stary olej do miski pozostawiajac na godzinke zeby wszystko sobie zlecialo, oczywiscie wyjalem bagnet i odkrecilem korek wlewu oleju. Po godzince stary olej oczysiscie zlalem do baniaka po plynie do spryskiwaczy, wyczyscilem miske olejkowa pod spodem , miejsce w którym wkreca sie filtr też, wkręciłem new filtr , wkreciłem śrubę z new pierscieniem do miski olejowej i zalalem nowy olej 3 L. Po tych czynnosciach odpaliłem auto zeby pochodzilo sobie z 3 min , po zgaszeniu odczekałem 10 min , wyjałem bagnet przetarłem szmatka, włożyłem go z powrotem wyciągam i ku mojemu zdziwieniu olej mam az 1 milimetr za kreska max, to czemu w książce serwisowej faktycnzie pisze 3,5L inni tak samo mówia a wlałem 3 litry i jest na max :D a miski nie mam nic wgiętej, wiec nie wiem czy to normalne?

 

Druga sprawa przejechałęm 50 km po wymianie wyciagam bagnet a olej sciemniał, czy to jest normale :wink: w Corsach ?? 162 tys według licznika mam przejechane. olej GM 10W40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi 3,5 litra. Jak wlałem 3 litry to na bagnecie miałem na połowie a w książce pisze że między MIN a MAX jest litr czyli właśnie tego pół litra mi brakowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

nio ok , ale skoro pisze ze 3,5L to czemu w moim przypadku 2,9L i jest ok , czym moze to byc spowodowane ? i czy po 50km po wymianie olej moze lekko sciemniec??

 

 

PS: stary olej bankowqo zlalem caly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książce serwisowej faktycnzie pisze 3,5L inni tak samo mówia a wlałem 3 litry i jest na max :wink: a miski nie mam nic wgiętej, wiec nie wiem czy to normalne?

 

Druga sprawa przejechałęm 50 km po wymianie wyciagam bagnet a olej sciemniał, czy to jest normale :drunk: w Corsach ??

tak to normalne, to co pisze w książce wchodzi przy pierwszym zalaniu w fabryce, ściemniał właśnie dlatego, że nie spuścisz do zera,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

aha rozumiem :drunk: a moze mi ktos pokazać jak powienien dokladnie wygladać Bagnet poziomu oleju do Corsy B X12SZ i jaka powinien miec dokladna slugosć , chodzi mi o długość samego drutu bez Rękojeśći , u mnie długość samego drutu to 36cm , inny kolega pisze ze ma 35cm w tym suilniku i juz zglupiałem czy ja nie mam jakiegos innego bagnetu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz60 czemu piszesz że to co w książce jest napisane dotyczy pierwszego zalania silnika olejem? TO dlaczego u mnie wchodzi równe 3,5litra? Nowy silnik mam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO dlaczego u mnie wchodzi równe 3,5litra? Nowy silnik mam?

to oznacza tylko, że obaj mamy rację, przyczyn jest kilka a producent mniej się tym przejmuje niż my ,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności