Skocz do zawartości

Wymiana oleju i uszczelki miski olejowej


Gość spaider

Rekomendowane odpowiedzi

Będą wymieniał olej i uszczelkę miski olejowej i oczywiście filtr silnik 1.4 (X14SZ) i mam kilka pytań

-ile wchodzi oleju do tego silnika i i jak to sprawnie wykonać

-wymieniając uszczelkę miski olejowej na co zwrócić uwagę ,niektórzy dają na uszczelkę silikon

-jak mocno dokręcić śruby miski ,bo czytałem że niektórzy używają klucza dynamometrycznego

-jakich narzędzi będę potrzebował bo do filtru trzeba jakiś klucz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wchodzi oleju do tego silnika i i jak to sprawnie wykonać

Oleju wchodzi 3,5 L z filtrem oleju. Rozgrzewasz silnik by olej był gorący, odkręcasz korek spustowy w misce, zlewasz olej do pojemnika, odkręcasz filtr oleju, smarujesz uszczelkę na filtrze odrobiną oleju, zakręcasz filtr, zakręcasz korek spustowy i zalewasz olejem. Wlewasz ok 3 L oleju, zapalasz silnik chwilę czekasz aż pompa zaciągnie do całego układu olej. Gasisz silnik i czekasz ok. 5 - 10 min, wyciągasz bagnet i sprawdzasz ile jest na nim oleju i następnie dolewasz do mniej więcej 3/4 stanu na bagnecie.

wymieniając uszczelkę miski olejowej na co zwrócić uwagę ,niektórzy dają na uszczelkę silikon

Możesz dać na korkową ale musisz uważać by z równą siłą śruby dokręcić i ich nie przeciągnąć podczas dokręcania i oczywiście odtłuścić powierzchnię benzynką ekstrakcyjną.

ak mocno dokręcić śruby miski ,bo czytałem że niektórzy używają klucza dynamometrycznego

Moment dokręcania śrub miski olejowej wynosi 5 N×m

jakich narzędzi będę potrzebował bo do filtru

trzeba jakiś klucz.

Na pewno klucz nasadowy do odkręcenia korka spustowego mogę się mylić ale chyba nasadowy 32 oraz do filtra klucz łańcuchowy do filtra jeżeli oczywiście filtr jest w całości bo jeżeli ma wkład to będzie inny klucz pewnie jakaś nasdka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do filtra klucz łańcuchowy

Ja niestety nie posiadam takowego ale potrzeba jest matką wynalazku i odkręcam filtr starym paskiem klinowym po pralce Frania.

Wystarczy owinąć nim puszkę, mocno zacisnąć i odkręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie oleju obecnie jest zalany 10W40 GM z beczki ,może lepiej kupić w opakowaniu i i jakiejś innej firmy.

 

[ Dodano: Sob Cze 19, 2010 18:19 ]

3,5 litra to trocze za dużo jak na X14SZ,wlałem 3 litry i poziom jest na MAX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności