Skocz do zawartości

Vectra B 1.6 16v szarpanie i brak mocy gdy mało paliwa w bak


Gość lecho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum szukałem ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Gdy mam pełny zbiornik paliwa wszystko jest ok samochód chodzi równo na biegu jałowym jak i podczas jazdy, ale gdy w baku jest około 15 - 10 litrów paliwa auto zaczyna się dusić, szarpać i brak mu mocy. Nie wiem co się dzieje wymieniłem pompę paliwa na nową, ale nic to nie dało :drunk: . Pomocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Gdy mam pełny zbiornik paliwa wszystko jest ok samochód chodzi równo na biegu jałowym jak i podczas jazdy, ale gdy w baku jest około 15 - 10 litrów paliwa auto zaczyna się dusić, szarpać i brak mu mocy. Nie wiem co się dzieje wymieniłem pompę paliwa na nową, ale nic to nie dało

A może masz trochę syfu w zbiorniku albo wodę i stad ten problem jak jest mała ilość paliwa w zbiorniku.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpada zbiornik jest czyściutki a wodę też można wykluczyć. Może ktoś ma jakiś inny pomysł :|

 

[ Dodano: Nie Cze 20, 2010 23:52 ]

Wyczytałem, że ten pojemnik czy jakby to nazwać przymocowany do dna baku (tan co siedzi w nim pompka paliwa) powinno do niego spływać paliwo które powraca do baku. Nie wiem czy to prawda Może gdy jest mało paliwa i paliwo z powrotu nie napływa do tego pojemniczka to pompka ssie go razem z powietrzem i dlatego przerywa???

 

[ Dodano: Pon Lip 05, 2010 14:34 ]

Witam. Wyjeździłem już tyle paliwa, że mogłem ponownie zerknąć do baku (jest tam jakieś 12l i auto oczywiśsie znowu się dławi) i rzeczywiście benzyna z powrotu leci do plastikowej obudowy przymocowanej do dna baku tylko zdaje mi się, że jakoś za mało jej tam napływa, wyjąłem więc pompę paliwa i zostawiłem tylko wężyk powrotny. Jak do niego dmuchnąłem to paliwa w tej plastikowej obudowie zaczęło bulgotać, ale zauważyłem też że część powietrza wylatywała poza tą obudowę. Czy może to być oznaka nieszczelności czy tak ma być. A tak w ogóle to jak wyjąć z baku tę obudowę:) Dołączam obrazek na którym zaznaczyłem to miejsce domniemanej nieszczelności zaznaczam że zdjęcia nie pochodzą z mojego auta i nie są mojego autorstwa znalazłem je w necie. http://img96.imageshack.us/img96/650...wavectrab4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie. Mam identyczny problem z moją vectrą. Wymieniona została cała pompa paliwa i nic... Dalej przerywa... Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje, proszę o pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności