Skocz do zawartości

Tylne hamulce Astra G


Gość fan_dieseli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fan_dieseli

Witam,

 

Jakiś czas temu w mojej Asterce podczas hamowania zaczął wydobywać się dziwny dźwięk z tylnych kół tj. szumienie, tarcie.Podejrzenie padło że szczęki są zdarte, więc rozebrałem wszystko aby zobaczyć co tam się dzieje, ale wszystko był OK,szczęki były zużyte ale nie do zera, ale pomyślałem że może to jakaś wada materiału szczęk, a że były już dość zużyte postanowiłem kupić nowe. Wymieniłem i było ok przez około miesiąc, szum zniknął, aż parę dni temu znów się pojawił ale bardziej głośny, dziś już mnie to wkurzyło i rozebrałem bęben i wszystko jest na miejscu a tarcie słychać dalej, tylko podczas hamowania. Bębny nie mają żadnych wyczuwalnych nierówności.

Nie mam pojęcia co to może być.

 

Proszę Was o pomoc, może ktoś spotkał się z takim problemem i udzieli mi rady. :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem - mianowicie czasem przy hamowaniu przy z prędkości 40 - 30km/h do zera, jak np. dojeżdżam do świateł słyszę tarcie z tyłu, tak samo jak np. podjeżdżam do hopki na osiedlu przy prędkości 10 - 15km/h, także słyszę tarcie.

Zastanawiałem się nad wymianą bębnów i szczęk, lecz znajomy mechanik stwierdził, że owe części są w dobrym stanie.

Czy to tarcie jest w jakiś sposób niebezpieczne, niesie za sobą jakieś konsekwencje ?

Można to po prostu olać?

Dodam, że takowe tarcie słyszę tylko przy małych prędkościach. Dzisiaj jadąc autostradą hamowałem z prędkości około 100km/h do 40-50km/h i nic takiego nie słyszałem. Obserwuję to już jakiś czas.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acme71, Może masz po prostu mały owal na bębnach

 

Co to oznacza?

Jest to w jakimś stopniu niebezpieczne, grozi to czymś?

Można to po prostu olać?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Co to oznacza?

Jak by to powiedzieć. Bemben nie jest okrągły tylko robi się coś w rodzaju jajo

Jeśli masz dojście do tokarki to łatwo sprawdzić i od razu przetoczyć

A tak niczym to nie grozi

Przy lekkim hamowaniu z czasem może występować lekkie bujanie autem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fan_dieseli

Problem u mnie został rozwiązany, tarcie znikło, a pomogło przeczyszczenie bębna oraz szczęk z tego pyłku:)

Teraz jestem ciekaw na jak długo ???

 

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 10:43 ]

Jakiej firmy szczęki polecacie?

Do swej Asi założyłem Boscha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności