Skocz do zawartości

Popychacze?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, po dłuuugiej przerwie.

Stałem się posiadaczem vectry b 2,0 z oryginalnym przebiegiem 139500km, kupionej w polskim salonie, z pierwszych rąk itp itd.

Podobne tematy były, ale najczęściej dyskusje się rozmywały, a z racji, że ekspertem motoryzacji jestem tylko przed własną żoną, wolę zapytac :o

Zauważyłem, że na zimnym silniku ( moooże 1 minutę, szybko zanika ) coś delikatnie stuka/cyka trudno to nazwac. Ktoś powiedział, że to popychacze.

Pytanie co zrobic?

1. Wymiana oleju pomoże? Jeździ na LIQUI MOLY 10W40 więc o jego jakosc się nie boję

2. Wymieniac popychacze? Przymierzam się do rozrządu, to byłaby chyba dobra okazja, pytanie tylko, co jeszcze przy okazji wymienic, wykonac itp. Tak żeby idąc do mechanika, nie dac się nabic w butelkę. Zakładając wariant drugi, z jakimi kosztami usługi muszę się liczyc?

 

Kolejna sprawa, przy hamowaniu ( nie występuje przy gwałtownym ) słychac stukanie tuktuktuktuktuktuk, odgłos skończonych klocków, tarcz czy coś innego?

 

Dosyc często, mam problem z wrzuceniem pierwszego biegu, czy sprawę załatwi zestaw naprawczy wybieraka?

 

Dzięki za wyrozumiałosc i ew. odpowiedzi.

 

Pzdr,

Sławek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym silniku

( moooże 1 minutę, szybko zanika ) coś delikatnie stuka/cyka trudno to nazwac.

Witam. Jest to normalne. Gorzej jak by się utrzymywał cały czas.

U mnie ten klekot przypomina że zbliża się wymiana oleju, po wymianie ten czas znacznie się skraca. :o

Przy wymianie paska rozrządu wymienia się też rolki prowadzące itp. i dobrze jest wymienić pompę wody, jeśli nie wiesz kiedy była zmieniana.

Co do hamulców to trzeba się przyjrzeć w jakim stanie są klocki, tarcze, zaciski.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pisząc rozrząd, miałem na myśli oczywiście komplet z pompą :o

Czyli co? Wymienic najpierw olej z filtrami i sprawdzic czy dalej słychac?

Jeżeli byłaby taka koniecznosc, wymieniłbym od razu popychacze przy okazji wymiany rozrządu, żeby miec czyste sumienie i święty spokój.

Jaki jest orientacyjny koszt ich wymiany ( usługa ) ?

Co jeszcze można albo należałoby przy tej okazji zrobic ( jakieś uszcezlki, uszczelniacze etc. ) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zakupie autka była podobna sytuacja, też klekotało i przestawało po przejechaniu ok 5-10km. Zastanawiałem się nad wymianą. Od swojego mechanika usłyszałem że to może jakiś paproch blokuje jeden z hydro-popychaczy (fachowa nazwa gdzieś na Forum) i możliwe że po jakim czasie sam się usunie. I przyznam że miał rację, kilka wymian oleju zrobionych po zalecanym przebiegu (być może poprzednik nie dbał o to) i problem ustąpił.

W tej chwili jest tak że po wymianie oleju jest cisza, a przed lubi czasami klekotać :)

Więc wstrzymaj się na jakiś czas z ich wymianą, może będzie podobnie.

A co do uszczelek to jeśli nie ma widocznych wycieków to nie ma potrzeby wymieniać na zapas. Może się okazać że wymieniasz nowe na nowsze.

Pozdrawiam ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze można albo należałoby przy tej okazji zrobic ( jakieś uszcezlki, uszczelniacze etc. )

Warto wymienić simmering na wale od strony rozrządu, koszt niewielki (coś ok 25 zł) a zrobione za jednym "zamachem" i spokój ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności