Skocz do zawartości

Sonda lambda, regulacja LPG


Gość sznury

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

kawał czasu nie pisałem jednak mojej super Corsie nalezy sie ... no właśnie należy się wymiana sondy lambda czy nie?

Sytuacja wygląda tak:

Gazownik ma problem z wyregulowaniem mieszanki, podłącza miernik elektroniczyny pod sonde i mówi mi, że ona się jakoś długo rozgrzewa, że wygląda, że trzeba ją wymienić, jest podejrzana.

Spalanie gazu mam ok 9L przy cyklu mieszanym, benzyna - dawno nie sprawdzałem.

 

Co o tym myślicie? Wymieniać? Usługa 150zł, sonda 50zł. A może dam rade sam, tylko i tak potrzebna będzie później regulacja.

 

Pozdrawiam,

sznury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzenie sondy na mierniku cyfrowym DC nie daje pewności, że wszystko jest OK ale,oprócz zwykłego miernika cyfrowego DC który pokazuje skoki wartości średniej, przydało sie by podłączyć oscyloskop aby stwierdzić częstotliwość zmian wartości z sondy lambda. Wtedy było by jasne czy sonda jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Wszystko ładnie pięknie ale pytanie. Jaką masz instalację LPG

Jeśli wina jest sondy to by wywaliło błąd

Mam rację :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko ładnie pięknie ale pytanie. Jaką masz instalację LPG

Jeśli wina jest sondy to by wywaliło błąd

Mam rację :drunk:

100% racji. ja obstawiam marną instalację. aczkolwiek warto tę sondę potraktować oscyloskopem i mieć pewność stuprocentową co do jej sprawności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko ładnie pięknie ale pytanie. Jaką masz instalację LPG

Jeśli wina jest sondy to by wywaliło błąd

Mam rację :drunk:

100% racji. ja obstawiam marną instalację. aczkolwiek warto tę sondę potraktować oscyloskopem i mieć pewność stuprocentową co do jej sprawności

Mam BRC. Jak na moje amatorskie oko dla mojej Corsy pasuje jak ulał :beer:

Instalacja jest od 3,5 roku, przejechałem na niej ponad 100.000 wynieniłem ostatnio reduktor na ... teraz nie pamiętam firmy. Spalanie w trasie ok 7, miasto max 10. Czy powinienem czegoś więcej oczekiwać?

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać tą sondę w moim przypadku.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać tą sondę w moim przypadku.

No to jest twój wybór :drunk:

Instalacja jest od 3,5 roku,

Jakiej generacji, jak sterowana, no ale sądzę że teraz jest to bez znaczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja II generacji, strownik STAG nie pamietam modelu.

 

A czym grozi uszkodzona sonda poza możliwością większego spalania?

 

Wymieniać ją czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dołacze sie po tematu

po załozeniu gazu zaczął wyskakiwac błąd Sondy- uboga mieszanka

check zapala sie gdy temp dojdzie do kreski po 90st.C gasnie gdy przyspieszam lub puszcze gas to po chwili zgasnie a zapala sie znów gdy jade ze stała predkoscia

byłem na regulacji to podkrecił gas tak ze silnik zamulił to ustawiłem sobie sam i silnik ciagnie ładnie ale zapala sie ten check dodac ze nie mam silnika krokowego gazu tylko register instalacja jest II generacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemeq999

podłącza miernik elektroniczyny pod sonde i mówi mi, że ona się jakoś długo rozgrzewa, że wygląda, że trzeba ją wymienić, jest podejrzana.

A wiesz jakie były wartości napięcia sondy???

Jak miałem padniętą sondę to często pojawiał się błąd 44/45 - za uboga/ za bogata mieszanka i czasem 13 - brak sygnału. Po podłączeniu miernika uniwersalnego niewielkie wahania sygnału i napięcie nie przekraczało 0,3V. Kupiłem sondę boscha, na mierniku napięcie ciągle się waha od 0,2V do 0,8V i od miesiąca tylko raz miałem błąd 45 - za bogata mieszanka, ale mam register, więc się tym nie przejmuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

nie mam silnika krokowego gazu tylko register instalacja jest II generacji

No tak mówisz to niech tak będzie

Jeśli nie ma emulatora spalin to będzie wyskakiwał błąd sondy bo nie ma jak jej oszukać

Instalacji na śrubę bez emulatora nie da się wyregulować by kontrolka się nie zapalała wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności