Skocz do zawartości

gwizd przy kręceniu


Gość wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich miłośników Opli ???

 

Jak pisałem jakiś czas temu na forum - przesiadłem się niedawno na Signumkę i mam kolejny problem z nią (niestety). Otóż kiedy próbowałem dwa dni temu zapalić samochód, to po przekręceniu kluczyka (wszystkie kontrolki, które miały zgasnąć już zgasły) zamiast kręcenia rozrusznika usłuszałem coś w rodzaju gwizdu pod maską. Było to podobne do wiertarki działającej na wysokich obrotach, ale nic nie zawodziło, ani nie tarło (tak słyszałem przynajmniej). Przestałem kręcić, ale nauczony tym, że auta mają czasem "humory" spróbowałem ponownie i samochód zapalił bez problemu. Trochę pojeździłem, zatrzymałem się na 3 godziny, potem znowu silnik zapalił bez problemu. Jako, że niedawno kupiłem samochód, to w ramach testowania spalania postanowiłem na ile mogę sobie pozwolić, więc wskazówka ilości paliwa była w połowie rezerwy. Dotankowałem 5 litrów, pojechałem do domu. Na drugi dzień rano - to samo - coś gwiżdże/wyje, a za drugim razem zapala bez problemu. Następnie jeździłem trochę po mieście i nie miałem problemów z odpalaniem po około dwugodzinnych postojach. Dzisiaj rano i po dłuższej przerwie w dzień - również ładnie zapaliło.

 

Czym może być spowodowane to dwukrotne nieskuteczne zapalanie samochodu? Szukałem trochę po sieci, ale niewiele znalazłem, jedyne co mi się nasuwa po przeczytaniu kilku tematów to, że może nie było paliwa za pierwszym razem, a za drugim komputer jeszcze nie zaktualizował ilości paliwa (tych dolanych 5 litrów - czytałem tu na forum, że jak się wlewa za mało, to nie widać zmian na licznikach). Są to tylko przypuszczenia człowieka, który nie zna się zbytnio na samochodach i swoją wiedzę opiera na tym co wyczyta w necie.

 

Czy przez moje problemy mogły być spowodowane przez niski poziom paliwa czy to raczej coś innego?

 

Mam nadzieję, że opis jest zrozumiały i dość dokładny.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zbyszek670

zamiast kręcenia rozrusznika usłuszałem coś w rodzaju gwizdu pod maską.

To wygląda na problem z rozrusznikiem o ile kolega już problem rozwiązał.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności