Skocz do zawartości

Opel corsa B 1.0 12v 98r. Drży kierownica na wolnych obr.


Gość kodzjak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem a mianowicie kiedy juz odpale silnik no na wolnych obrotach strasznie szarpie kierownica tak ze az mi szybka od licznika popekala, a kiedy dodam troche gazu to wszystko jest Ok.

Czy to mozliwe ze poduszka silnika? bo ja ksprawdzalem to byglada Ok nie jest jakos specjalnie wyrobiona;/

Moze mial juz ktos z tym do czynienia?

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gołym okiem może wyglądać dobrze, ale jej właściwości mogą być marne. Mi też szarpało na wolnych obrotach i była walnięta poduszka silnika. wymieniłem (na używaną, z auto-szrotu) i jak ręką odjął. :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. No w takim razie bede musial sie dokladniej przyjzec poduszcze :drunk:

 

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 13:11 ]

a jeszcze takie jedno pytanie mozliwe to jest ze te drgania sa przez zbyt niskie obroty silnika moze podkrecic troche oboty bo te drgania mam przy obrotach 1000obr./min a jak trosze przygazuje to znika jak reka odjoł ile powinien miec silnik obrotow po odpaleniu moze glupie pytanie ale postanowilem zapytac po przeczytaniu pewnego forum ...

dodam jeszcze ze silnik odpalam na gazie bo autko chodzi mi tylko na gazie.

dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

dodam jeszcze ze silnik odpalam na gazie

bo autko chodzi mi tylko na gazie.

To jest błąd i potem są pytania co się stało

Podstawą by auto dobrze pracowało na LPG jest idealna praca na benzynie

Pytanie jak wyglądają świece, kiedy były wymieniane

1000 obr. to i tak za dużo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, raczej przy takich obrotach jak piszesz ( 1000 obr./min ) nie powinno telepać kierownicą. Ja przy 900 obr./min nic nie odczówam :beer: stawiam na tą poduszkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze silnik odpalam na gazie

bo autko chodzi mi tylko na gazie.

To jest błąd i potem są pytania co się stało

Podstawą by auto dobrze pracowało na LPG jest idealna praca na benzynie

Pytanie jak wyglądają świece, kiedy były wymieniane

1000 obr. to i tak za dużo

zdaje sobie sprawe poprostu kupilem juz takie auto ale chce sie za to zabrac, dlatego pytam, kiedy bralem auto sprzedawca mowil ze to pompa paliwa niestety po wymianie dalej nic nawet prad nie dochodzi do pompy wymienialem przekaznik pompy i dalej nic otoz do przekaznika dochodzi prad slychac "tykanie" ale juz dalej do pompy prad nie dociera obawiam sie ze cos z instalacja elek. ale mniejsza o to.

dzieki za odpowiedz.

 

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 15:39 ]

Witam, raczej przy takich obrotach jak piszesz ( 1000 obr./min ) nie powinno telepać kierownicą. Ja przy 900 obr./min nic nie odczówam ;) stawiam na tą poduszkę.

moze i tak ale ty masz troche inny silnik 1.4 tak? 1.0 jest slabszy a w dodatku 3 tloki.:beer: to tez praca silnika jest inna mimo to dzieki sprawdze wszystkie poduszki.

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

ale juz dalej do pompy prad nie dociera obawiam sie ze cos z instalacja elek.

No patrzyłem twoje tematy

Daj nowe przewody to będziesz wiedział na pewniaka bo może są już strepiałe to znaczy ze starości

Zobacz te świece

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale juz dalej do pompy prad nie dociera obawiam sie ze cos z instalacja elek.

No patrzyłem twoje tematy

Daj nowe przewody to będziesz wiedział na pewniaka bo może są już strepiałe to znaczy ze starości

Zobacz te świece

sprawdze swiece i przewody i dam znac czy to cos dalo .

narazie Dzieki za wskazowki :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy gazowniku trzeba się niestety liczyć z częstszą wymianą świec i przewodów. po prostu napięcia idą wyższe bo potrzebna jest wyższa temperatura do "zapalenia" gazu.

 

mimo iż obstawiam poduszki to może się tak zdarzyć że walniete świece destabilizują pracę silnika bo na wolnych obrotach za mało prądu dostają i motor nierówno tyka. dodasz gazu jest lepsze ładowanie i zaczyna wszystko normalnie pracować. także tego wariantu bym też nie wykluczał :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności