Skocz do zawartości

Firefox


Gość GmsMetallica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GmsMetallica

ps. najpierw odinstaluj kodeki, które instalowałeś wcześniej

ale ja właśnie nic nie instalowałem prócz sterowników to kart itd itp

 

ps2. poinstalowałeś wszystkie sterowniki?

 

tak

 

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 22:26 ]

zainstalowałem owe sterowniki

K-Lite

i nadal jest to samo,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IE nie chce otworzyć niczego

to pewnie dlatego że:

system xp prof świeżo po formacie

nic nie instalowałem prócz sterowników to kart

itd itp

-więc pewnie IE jest goły i wesoły.

Ja otworzyłem ten filmik i miałem tak samo jak jachu - zachaczyło ze 3 razy na chwilkę, a mam w miarę świeży komp i neo 2MB.

GmsMetallica, a jaki ten twój komp? -ile ma lat, jaka grafika?

Obecnie wszystkie dodatki, które uruchamia się w przeglądarkach (filmiki, VOD, reklamy we flash'u, grafiki reklam i innych pierdółek na stronach internetowych, (a nie wspominając już o grach na PC - jak ostatnio chciałem kupić grę to miała takie wymagania że od razu zwątpiłem) coraz nowszych wersji oprogramowania typu flash i coraz szybszych grafik i większych pamięci - czyli ogólnie jeżeli się ma stary sprzęt to trzeba wywalić kasę na nowszy sprzęt. tak było, jest i będzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

a jaki ten twój komp? -ile ma lat, jaka grafika?

trochę już wiosenek ma ale daje rade na moje potrzeby,

 

PIV 3GHz, 1GB Ram 333MHz (chyba), 128 ATI Radeon 9550

 

więc pewnie IE jest goły i wesoły.

nie chce się wymądrzać ale a co ma IE do lisa jak lis jest podstawową przeglądarka :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma IE do lisa jak lis jest podstawową przeglądarka

no nie ma nic do lisa, chodziło mi o to że IE nie działa, bo jest goły

trochę już wiosenek ma ale daje rade na moje potrzeby

mój w domu też ma parę (różni się od twojego tylko 2,4GHz, a ta grafika swego czasu była jedną z najlepszych), a w ciągu ostatniego roku zauważyłem znaczne jego spowolnienie przy przeglądaniu netu (ładowanie garfiki stron internetowych i ładowanie filmików). Robię aktualizacje windowsa i ogólnie wszystkich programów. Jestem przekonany, że gdybym zrobił format i nie robił aktualizacji i nie instalował najświeższych wersji flasha i innych rzeczy to by chodził szybciej (chociaż po namyśle nie wiem czy by to dużo dało, bo po prostu zawartość stron internetowych ma coraz większe wymagania). W pracy mam w miarę świeży komp ale nie jakiś tam wypas a śmiga nieźle z neostradą 2MB, a jak siądę w domu z taką samą neostradą to jakbym się przesiadł z Insigni na malucha :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

aha rozumie, czyli można ująć to tak że niektóre filmiki maja jak gry większe wymagania i karta graficzna niedomaga,

 

a nowsze/inne stery do karty dały by coś ? bo ja mam te co przy zakupie czyli już wiekowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można ująć to tak że niektóre filmiki maja jak gry większe wymagania

ja raczej miałem na myśli nie niektóre filmiki ale całą zawartość stron internetowych. U mnie - jeśli chodzi o filmiki to np 2 lata temu strony wręcz błyskawicznie się otwierały i filmiki nic nie zacinały a teraz to idzie jak bieg przez płotki kulawemu. Nie to że sobie tak wymyśliłem i piszę, ale czytałem w jakimś magazynie komputerowym o tym - że strony internetowe (wszystko co potrzebne aby nam się cała strona poprawnie otworzyła ) w tym również same przeglądarki potrzebują większej wydajności od kompa niż parę lat temu. Ja jeszcze dołożyłem pamięci bo pomyślałem że choć odrobina różnicy będzie ale to nic nie dało. Mam kompa kilkuletniego który ponad rok temu śmigał, a teraz się wlecze ... i nic z tym już niestety nie da się zrobić -oprócz oczywiście wymiany podzespołów.

pozdrrr

 

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 16:10 ]

... ale przypomniałem sobie właśnie - jak gdzieś ponad pół roku temu zrobiłem format i tak jak GmsMetallica nic oprócz sterowników nie instalowałem to komp śmigał, a w miarę instalowania aktualizacji windowsa (a w szczególności SP3), najnowszych flashów, javy i innych programów prędkość działania kompa spadała... no cóż lata świetności ma za sobą

 

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 17:22 ]

Może odbiegłem trochę od tematu, bo być może Twój komp poza haczeniem niektórych filmików dobrze się spisuje ... a żeby pozostać dokładnie w temacie:

nie wszystkie filmiki podczas oglądania się haczą

-to może po prostu ilość wejść w danej chwili na dany filmik jest bardzo duża i się haczy (buforowanie się przycina)

pozdrrr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności