Skocz do zawartości

Problem z przewodami do klimy.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość george1980

Witam wszystkich i proszę o poradę. Kupiłem rok temu Viki B 1.8 16v rocznik 99' po liftową i po nabiciu klimy stwierdzono nieszczelność jednego z przewodów klimy, tych co wychodzą ze sprężarki i idą do skraplacza. Dowiedziałem się że są 2 rodzaje tych przewodów już wiem jaka jest u mnie wersja. Powstało pytanie czy do wersji Viki Europejskiej pasują przewody z Anglika ( chodzi mi konkretnie o te przewody od pompy do skraplacza takie grube, aluminiowe ). Koleś którego ogłoszenie znalazłem na alle... wpiera mi że pasuję a mechanik ostro twierdzi że nie gdyż on ma takie od europejskiej za ileś tam i te mają być dobre. Pomóżcie gdyż jestem w kropce a idą upały a mam czarną Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co strzelilo ??

guma czy aluminium ??

jak guma to to sie wymienia (rozkuwa i zakuwa nowy przewod)

jak alu to to sie spawa (w oslonie argonu czy jakos takos )

ja za wymiane przewodu i nabicie klimy dalem 350 zeta

i to w silniku V6 gdzie pol dnia sie meczyli z wyjeciem i wsadzeniem tego na miejsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o poradę. Kupiłem rok temu Viki B 1.8 16v rocznik 99' po liftową i po nabiciu klimy stwierdzono nieszczelność jednego z przewodów klimy, tych co wychodzą ze sprężarki i idą do skraplacza. Dowiedziałem się że są 2 rodzaje tych przewodów już wiem jaka jest u mnie wersja. Powstało pytanie czy do wersji Viki Europejskiej pasują przewody z Anglika ( chodzi mi konkretnie o te przewody od pompy do skraplacza takie grube, aluminiowe ). Koleś którego ogłoszenie znalazłem na alle... wpiera mi że pasuję a mechanik ostro twierdzi że nie gdyż on ma takie od europejskiej za ileś tam i te mają być dobre. Pomóżcie gdyż jestem w kropce a idą upały a mam czarną Viki.

są dwa typy rózniące sie tylko wejściem na przewodzie od kompresora który idzie do ściany grodziowej (tam jest połączenie które jest w dwóch typach), mam takie węze nowe za 250zł (NOWE :D!), jeśli jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu, podpoiem jak sprawdzić jaki to typ ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności