Skocz do zawartości

Antena inna niz teleskopowa do astry F sedan


Gość dj_petro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam radio blaupunkt san remo mp26 w poprzednich samochodach które posiadałem ( skoda favirit , polonez caro ) radio odbierało super wszystkie lokalne stacje wyłapywało bez problemu

Z chwila zamontowania tego radyjka w astrze przestało odbierać jedynie co w tej chwili działo to radio RMf- FM ( ale ono działa nawet i bez anteny ) wiec postanowiłem kupić nową antenę teleskopową zamontowałem na starej instalacji ( instalacje przed montażem anteny sprawdziłem i wszystko wydaje się być ok ) jednak nowa antena odbiera jeszcze gorzej niż ta stara :) antena jest firmy Voice kraft moje pytanie czy można dopasować jakąś inna antenę z innego modelu auta nie koniecznie teleskopową ?

 

P.S

antena nie jest sterowana elektrycznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli zamontowałeś nową antenę i niezrobiłes gdzieś zwarcia to niewykluczone ,że nastapił zbieg okoliczności i radio się uszkodziło. Wymontuj radio z auta i podłącz osobno do akumulatora jakiś głośnik i kawałek drutu jako antena i będziesz wiedzieć czy to radio.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to szukaj zwarcia na antenie lub przerwy!

Innej możliwości niema . Jak są zakłócenia to niewłaściwa masa i to się sprawdza źarówką samochodową 45W. Jedna strona źarówki na + akumulatora a druga na ekran anteny . Jak świeci jasno to masa OK.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro sprawdzę a może być inna moc żarówki bo obecnie nie posiadam takiej w swoim komplecie zapasowym

 

mam H4 i od kierunkowskazów/wstecznych /stopu

 

Rozumiem ze mam to sprawdzać od strony radia tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Im większa tym lepiej(ale bez przesady). Przy okazji sprawdź i ekran i żyłe główną.

Jak zaświeci na bo bolcu anteny to jest zwarcie , czy jest przerwa to sprawdzisz miernikiem.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą anteną zajmę się dziś koło 19 i dam znać co z tego wyszło

 

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 01:20 ]

Sprawdziłem za pomocą żarówki i miernika wszystko jest z nią OK sprawdze jeszcze raz to radio ( mam nadzieje ze jest dobre )

 

[ Dodano: Sob Lip 03, 2010 20:30 ]

radio u kolegi gra OK

Czy przyczyną tego może być brak paska uziemiającego ? jakiś czas temu mi odpadł ale dał bym głowę że radio wcześniej nie odbierało

W chwili obecnej odbieram tylko 2 stacje a mieszkam 28 km od warszawy więc powinienem odbierać przynajmniej z 10

odbierane stacje to:

RMF -FM oraz radio maryja ;)

 

[ Dodano: Sob Lip 03, 2010 20:30 ]

radio u kolegi gra OK

Czy przyczyną tego może być brak paska uziemiającego ? jakiś czas temu mi odpadł ale dał bym głowę że radio wcześniej nie odbierało

W chwili obecnej odbieram tylko 2 stacje a mieszkam 28 km od warszawy więc powinienem odbierać przynajmniej z 10

odbierane stacje to:

RMF -FM oraz radio maryja :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności