Skocz do zawartości

silnik pracuje nierowno a obrotomierz wskazuje zero


Gość floru85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam vectre 2.2 DTI 2001r. przebieg 180 000 tyś. Dzisiaj w trakcie parkowania nagle zapalila mi sie kontrolka check engine oraz obrotomierz wskazywał 0 brak obrotow pomimo ze silnik pracowal. Praca silnika byla bardzo nierowna na granicy gasniecia pedal gazu nie reagowal. Wylaczylem silnik po czym ponownie odpalilem auto problem pozostal. Ok 1h po w/w zdarzeniu samochod odpalil normalnie check engine nie swieci samochod pracuje rowno.

Moje pytanie jest nastepujace co moglo byc powodem takiej dziwnej sytuacji z obrotami dlaczego tak szarpal silnik?

Rowniez mam pytanie czy jak zgasla kontrolka silnik pracuje rowno da mi cos podpiecie pod komputer??? czy blad sie zapisal i jest mozliwy do odczytania po zdarzeniu??

czekam na odp z gowy dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam vectre 2.2 DTI 2001r. przebieg 180 000 tyś. Dzisiaj w trakcie parkowania nagle zapalila mi sie kontrolka check engine oraz obrotomierz wskazywał 0 brak obrotow pomimo ze silnik pracowal. Praca silnika byla bardzo nierowna na granicy gasniecia pedal gazu nie reagowal. Wylaczylem silnik po czym ponownie odpalilem auto problem pozostal. Ok 1h po w/w zdarzeniu samochod odpalil normalnie check engine nie swieci samochod pracuje rowno.

Moje pytanie jest nastepujace co moglo byc powodem takiej dziwnej sytuacji z obrotami dlaczego tak szarpal silnik?

Rowniez mam pytanie czy jak zgasla kontrolka silnik pracuje rowno da mi cos podpiecie pod komputer??? czy blad sie zapisal i jest mozliwy do odczytania po zdarzeniu??

czekam na odp z gowy dzieki

Czujnik obrotów silnika(90 zł)...miałem te same objawy. U mnie problem był sporadyczny ale zaczął się pogłębiać z czasem. Zawsze objawiało się ... odłączało turbo i 0 obrotów przy rozgrzanym silniku.

 

pozdo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mozliwe ze jak wina czujnika wału korbowego, to ten czyjnik raz chodzi prawidlowo a raz na chwile wadliwie??

 

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 18:52 ]

a kontrolka silnika tez ci sie swiecila?:twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mozliwe ze jak wina czujnika wału korbowego, to ten czyjnik raz chodzi prawidlowo a raz na chwile wadliwie??

 

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 18:52 ]

a kontrolka silnika tez ci sie swiecila?:twisted:

Tak możliwe. Mnie się na początku zapalała przy temperaturze 82C potem już było coraz gorzej i częściej. Na początku jak przy gazowałem to kontrolka znikała i obroty wracały ale na koniec i to nie pomogło. Przy palącej się kontrolce nie działało turbo i przyspieszanie było z prędkością galopującego żółwia :wink: .

 

Jak chcesz znać kody błędów jakie miałem to odfiltruj w szukajce po autorze "Omnibs" to będziesz wiedział dokładnie jak było u mnie, a się przekonasz że możesz mieć to samo.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw pojade diagnoze zrobic na kompa ,ten czujnik zamienie i zobacze co sie bedzie dzialo, odp mi jeszcze mniej wiecej w jakich odstepach czasu dawal znac po sobie od pierwszej awari ten czujnik obrotow???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw pojade diagnoze zrobic na kompa ,ten czujnik zamienie i zobacze co sie bedzie dzialo, odp mi jeszcze mniej wiecej w jakich odstepach czasu dawal znac po sobie od pierwszej awari ten czujnik obrotow???

Na początku raz w miesiącu potem ze dwa razy na tydzień a jak już było źle to nie mogłem przejechać z pracy do domu bo raz się pojawiał, a raz znikał.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzisiaj na pracujacym silniku odlaczylem czujnik obr walu krb. i objawy te same co mialem podczas jazdy prawdopodobnie to bedzie ten czujnik co mi napisales kolego, jak zaloze nowy w pon tydzien niech pracuje i dam znac czy pomoglo, dzieki pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności