Skocz do zawartości

Demontaż Pinów w kostce ISO


Gość Micchaleq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Micchaleq

Witam ,

 

mam ogromny problem z moją kostką iso,

 

otórz chciałem sobie poprzemieniać kable jednak nie moge poradzić sobie z wyjęciem pinów z kostki.

Moja kostka miała zółte zabespieczenie które bez problemu sobie wyciągnąłem,

 

wiem również ze owe piny posiadają zapadke z przeciwnej strony od zaciśnięcia pinu, jednak nie wiem jak ale powyginałem juz z 5 szpilek, agrafek i tym podobne.

 

Czy ktoś ma dla mnie jakąś porade jak to skutecznie zdemontowac by nie spędzać przy tym całego dnia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz po co chcesz zamieniac kable w kostce, bo ja nie widze sensu. Ogolnie to jest nie rozbieralne. Jak juz tak bardzo chcesz to kup gola kostke, piny i polacz to wszystko tak jak Ci odpowiada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem :beer:

postaram Ci się opisać jak to rozwiązałem :cry:

1. bierzesz kostkę do ręki i ustawiasz tak żebyś przed oczami miał wnętrze kostki tj te płaskie odstające drutki które wchodzą w kostkę w samochodzi

2. szukasz śrubokręta płaskiego najlepiej i wkładasz go w dziurę równolegle do tego drutka znajdującego się w kostce. Następnie odginasz śrubokręt nie w stronę drutka tylko w przeciwną. Tutaj masz mój rysunek na którym starałem się pokazać Ci jaka jest idea tego zabiegu. Dodam jeszcze, że kostka może się trochę zniszczyć przy tym odchylaniu ale nie wpływa to na późniejsze trzymanie się druta w niej.

 

http://img251.imageshack.us/i/beznazwyph.jpg/

 

Czarny to kabel, czerwony to drut któremu chcesz zagiąć tą odstającą część(dings). Żółty to śrubokręt a zielony to kierunek w którym masz zadziałać siłą. Niebieski to kostka. Zapomniałem jeszcze dorysować poprzeczki która znajduje się zaraz za tym wystającym dingsem. Chodzi o to żeby go zrównać z drutkiem aby ten przeszedł przez tą poprzeczkę-blokadę. Dodam jeszcze, że ten dings znajduje się na środku drutka i ma jakiś milimetr szerokości podczas gdy drutek ma jakieś 3-4 chyba. Nie jest to szczególnie trudne ale chwilę Ci na pewno zabierze. Trochę cierpliwości i to zrobisz. Ja bez niczyjej pomocy trzy drutki takie rozebrałem w 15 min. Tyle, że musiałem wymyślić o co chodzi. Ty masz prościej ale też musisz zajarzyć o co chodzi. Jak wyjmiesz pierwszego to zobacz sobie jak wygląda to będzie Ci łatwiej z następnymi. Dodam tylko na koniec, że jak nie chce wyjść jak lekko ciągniesz to nie ciągnij z całej siły bo on się odgina do góry a Ty tego nie chcesz :drunk: To tyle w razie czego pisz. Potem jak wyciągniesz już to co masz wyciągnąć i dojdziesz do tego jak mają być ustawione nie zapomnij odgiąć tego dingsa do góry. Przejdzie on przez blokadę i potem nie wyleci a tego byś zapewnie nie chciał. Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje że warto i coś Ci to pomoże :cry:

Pozdrawiam

 

 

@EDIT: tutaj masz poprawiony rysunek z poprzeczką-blokadą

http://img714.imageshack.us/i/beznazwypr.jpg/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności