Skocz do zawartości

Corsa B 1.2 dymienie z rury


Gość ciapek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z silnikiem, ponieważ dzisiaj odpaliłem swoją Corse i zauważyłem, że zaczęła sie dusić ale dodałem gazu i przestała ale zaraz po tym poczułem, że z wydechu wydobywa sie dziwny zapach spalin tak jakby spaliny z olejem. Ale to nie wszystko bo po przejechaniu pewnego odcinka zauważyłem, że dymi białym dymem juz o innym zapachu. Dodam jeszcze ze jest lekki ubytek płynu chłodzacego. Kilka tygodni temu wymieniłem świece, czy to może być przyczyną takiego zachowania. Czy może coś innego ? np. uszczelka pod głowicą tylko skąd wtedy ten zapach spalin z olejem? Dodam jeszcze, że po tym zdarzeniu troche ją muli po dodaniu gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymi białym dymem

est lekki ubytek płynu chłodzacego

Biały dym może oznaczać uszkodzoną uszczelkę pod głowicą (ubytek płynu chłodzącego).

 

zapach spalin tak jakby spaliny z olejem

Być może uszczelniacze zaworowe...

Zapal silnik i odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego.

Ślady oleju, zapach spalin i bąble gazu wydobywające się z płynu świadczą o uszkodzonej UPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym może oznaczać uszkodzoną uszczelkę pod głowicą (ubytek płynu chłodzącego).

Mozliwe ale gdyby uszczelka była by uczkodzona to nie pojawił by sie biały osad na korku do wlewu oleju?

 

Być może uszczelniacze zaworowe...

Zapal silnik i odkręć korek zbiorniczka wyrównawczego.

Ślady oleju, zapach spalin i bąble gazu wydobywające się z płynu świadczą o uszkodzonej UPG.

Co to jest UPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najprościej uszczelka pod głowicą

 

A czy jest to mozliwe do naprawy samemu czy trzeba uwarzać żeby nie uszkodzc czegoś? I jaki jest koszt naprawy u mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu się do tego nie zabierać bo wiąże się to ze szlifem głowicy więc jeśli nie ma się fachu i wprawy to można sobie narobić kłopotu :twisted:

 

Koszt: zależy od mechanika ale na ogół 500-1000zł zależy od modelu i wykonującego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to mozliwe do naprawy samemu czy trzeba uwarzać żeby nie uszkodzc czegoś?

Pytasz- znaczy, ze nie masz pojęcia o tym.

Wymiana UPG to nie to samo co wymiana koła.

Jedź do mechanika, koszt masz podany w poście wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc.

Ale mam jeszcze jedno pytanko. Przy pewnych obrotach silnika słychac jakis metaliczny dzwiek (wcześniej zgrzyt) lecz nie mam tego problemu przy niskich i wysokich obrotach. Jest słyszalny tylko w pewnym zakresie obrotów. Czy to moze byc katalizator czy jakaś metalowa osłona silnika pod wpływem wibracji? Czy może cos innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi zdanie brzęczy jakiś luźny element.

Sprawdź wydech, osłonę kolektora.

Najlepiej otwórz maskę, pobaw się troszkę przepustnicą i przysłuchaj-może znajdziesz źródło hałasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności