Skocz do zawartości

Wyłączająca sie spręzarka przy przyśpieszaniu, ruszaniu


Gość celius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakieś 3 miechy temu wymieniałem sprężarkę (stara miała wyciek) i klima w końcu chodzi aż miło. Mam tylko pytanie do użytkowników eFek z klimą. Czy u Was tez sprężarka się wyłącza jak np. ruszacie , czy tez mocno przyśpieszacie ?? Możliwe że tak powinno być , bo komp wyłącza sprężarkę aby silnik miał lżej, tylko kiedyś pytałem na innym forum i tam twierdzili że tak nie jest. Ja tak zawsze miałem od kiedy kupiłem asterkę :mrgreen:

 

Jak jest u Was ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś tu jest nie tak nie po to masz klimatyzacje żeby Ci się wyłączała kiedy jej się podoba. Skąd w ogóle wiesz że się wyłącza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no coś tu jest nie tak nie po to masz klimatyzacje żeby Ci się wyłączała kiedy jej się podoba. Skąd w ogóle wiesz że się wyłącza?

Czuję kiedy się załącza. Przeważnie jak ruszam i przyśpieszam ostro na 1,2 i chyba 3 biegu

 

A gdy była zamontowana stara sprężarka to było słychać kiedy pracuje (była dość głośna).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ja bym sprawdził czy napięcie nie spada przy przyspieszaniu.

Hmm tylko jak. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale na "luzie" sprężarki chyba nie wyłącza.

 

A jeżeli spada co może być powodem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładowanie tylko że wiesz to są moje domysły :mrgreen:

Tylko jak by to było ładowanie, to "czułbym" to nawet bez sprężarki. Wątpię aby to było to, nigdy nie miałem problemu z aku, a robię bardzo małe odcinki 2-3 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

nigdy nie miałem problemu z aku, a robię bardzo małe odcinki

2-3 km

- taki przebieg jest w sam raz by nabawić się problemów z akumulatorem;-)

Podładowujesz go przynajmniej raz w tygodniu?

By akumulator doładował wydatek energii zużytej na rozruch silnika samochód musi przejechać kilkanaście km - twój jeździ kilka. Jakie masz na nim napięcie w stanie spoczynku - jak poniżej 12,5V to juz masz odpowiedź na swój problem.

http://www.akumulatory.auto.pl/porady.htm#18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem problemu z aku, a robię bardzo małe odcinki

2-3 km

- taki przebieg jest w sam raz by nabawić się problemów z akumulatorem;-)

Podładowujesz go przynajmniej raz w tygodniu?

By akumulator doładował wydatek energii zużytej na rozruch silnika samochód musi przejechać kilkanaście km - twój jeździ kilka. Jakie masz na nim napięcie w stanie spoczynku - jak poniżej 12,5V to juz masz odpowiedź na swój problem.

http://www.akumulatory.auto.pl/porady.htm#18

Ale pisałem już że nie mam problemów z akumulatorem. Napięcie ma jak najbardziej ok.

Wątek nie jest o problemach z aku :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności