Skocz do zawartości

Wymiana tuleji wahacza czy całych wahaczy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę wymienić tuleje wahaczy gdyż na przeglądzie okazało się, że są w bardzo kiepskim stanie. Zastanawiam się jedynie czy wymieniać same tuleje czy też kompletne wahacze gdyż:

 

koszt wymiany tulej to 250 zł + tuleje 130 zł,

 

natomiast

 

koszt wymiany całego wahacza to 60 zł + wahacz Bilsteina 220 zł x2 :beer:

 

Co zrobić:beer:? :mrgreen::beer::beer::mrgreen:

 

/kic poprawilem temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominasz o sworzniach więc myślę że są dobre. Wymiana samych tulei jeśli dobrze zrobione (prasa a nie młotek) oczywiście dobre tuleje na naprawa będzie tańsza, chyba że sworznie są słabe i musisz je wymienić to lepiej wymienić na kompletny wahacz. Jeśli zdecydujesz się na wymianę kompletnych wahaczy możesz je sam wymienić nie jest to trudne wówczas zmniejszą ci się koszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspominasz o sworzniach więc myślę że są dobre. Wymiana samych tulei jeśli dobrze zrobione (prasa a nie młotek) oczywiście dobre tuleje na naprawa będzie tańsza, chyba że sworznie są słabe i musisz je wymienić to lepiej wymienić na kompletny wahacz. Jeśli zdecydujesz się na wymianę kompletnych wahaczy możesz je sam wymienić nie jest to trudne wówczas zmniejszą ci się koszta.

Nie wiem w jakim stanie są zarówno wahacze jak i sworznie dlatego chcę wymienić cały wahacz by za pół roku znów nie jechać do mechanika i znów nie demontować wahacza by sworznie wymienić. Tak więc nie pozostaje nic innego jak wymiana całego wahacza by mieć święty spokój

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bedziesz kupował tulejki czy wahacz zwróć uwagę aby były dołączone metalowe tulejki ustalające do tej pionowej tulejki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość soadman89

Witam.koszt wymiany tulej to 250 zł + tuleje 130 zł,

/kic poprawilem temat

Witam. Może temat już stary i cię to nie interesuję ale nie wiem skąd wziąłeś takie ceny.

Po primo. Nie ma sensu wymieniać wszystkich tuleji. W Astrach zużywają się przeważnie tylko te tuleje pionowe, (końcowe) jak kto woli. A koszt takich dwóch to maks 60zł i to raczej jakościowo dobre. Nawet jeśli była by potrzeba wymieniać te poziome (kształtem wałeczki przypominają) to te kosztują obie koło 30zł.

Po uno. 250 zł za robotę? to chyba w ASO. Sam bym to wymienił za max 100zł w ciągu max dwóch godzin.

 

To taka informacja co byś wiedział jak cenowo to wygląda.

???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soadman89, a ja się podpisuję, wymieniłem tuleje pionowe za około 60zł samemu, prasy nie mam, użyłem do tego imadła więc lekka sztukateria ale jeżdżę z tym już półtora roku i na niedawnym przeglądzie kazałem diagnoście zwrócić na nie uwagę, stwierdził, że są w bardzo dobrym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności