Skocz do zawartości

Środek do usuwania kropek asfaltu z karoserii


Gość sph3r3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może coś polecić ? Znajomy mówił mi o preparacie "anty-smoła" z firmy AUTOLAND ale nie wiem czy to będzie dobre. Mam ładny lakier (autko rocznik 2007) i nie chciałbym go schrzanić, a w mojej okolicy ostatnio często drogi robią ...

 

Pomożecie ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia...

Przez długi czas dojeżdżać do pracy nową robioną drogą.

Samochód dosłownie całe boki i tył miał w czarnej smole, ranty drzwi były całe zalepione.

Miałem jakieś środki, które nie radziły sobie ze smołą, w końcu wziąłem szmatę, olej roślinny do puszki i jazda. Potem samochód umyłem ciepłą wodą z szamponem i lśni jak nowy.

Tradycyjne metody czasem są o niebo lepsze niż cudowne środki, które albo nie działają albo niszczą lakier.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

Ja kiedyś wjechałem w taką dziurę pełną smoły (właśnie łatali drogę) i miałem ochlapane całe drzwi i błotnik (ok 40cmx40cm) ale bez kawałka czystego lakieru. Kupiłem jakiś tam środek ale aby to oczyścić to musiałbym z tydzień walczyć ale na szczęście u mnie w miejscowości jest firma która robi asfalt i dali mi taki specjalny rozpuszczalnik i w 10 min to wyczyściłem a potem tylko wosk i nie ma śladu. Jutro dowiem się jak ten środek się nazywa to może komuś kiedyś się przyda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz60

specjalny rozpuszczalnik

dowiesz się prawdopodobnie, że był to olej napędowy,,,mimo to lepsze i mniej szkodliwe są tłuszcze roślinne (olej, margaryna),,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaz_29

Czy ktoś może coś polecić ? Znajomy mówił mi o preparacie "anty-smoła" z firmy AUTOLAND ale nie wiem czy to będzie dobre. Mam ładny lakier (autko rocznik 2007) i nie chciałbym go schrzanić, a w mojej okolicy ostatnio często drogi robią ...

 

Pomożecie ? :wink:

Ten środek w ogóle nie działa... sprawdzone na kilku autach - całą puchę wywaliłem...

Ja ze smoliskiem/smołą radzę sobie przy użyciu benzyny ekstrakcyjnej - na jednym aucie testowałem przez 10lat - zero negatywnych skutków, na drugim przez 4 - również nic się nie stało, teraz na asterce i też nie ma śladu... - także polecam.

Mogę jeszcze dodać, że w 10letnim samochodzie był zwykły akrylowy lakier, w tym 4 letnim metalik, w astrze metalic - z żadnym nic się nie stało, a smoła schodzi super :wink:

Pozdrawiam

 

PS: Benzyny ekstrakcyjnej teraz nie dostaniesz, dostępny jest jej modyfikowany odpowiednik rozcieńczalnik ekstakcyjny (którego zresztą używam :D ) Nazwa "groźna", ale skład ten sam praktycznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności