Skocz do zawartości

[ASTRA G] Atrapa-wlot powietrza w zderzaku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś niespodziewanie wypadła mi jedna z tych atrap mocowanych w zderzaku (na szczęście nie rozjechałem jej ani nie zniszczyła się).

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Niestety mam problem z zamocowaniem tej atrapy tak jak się należy, czyli przy pomocy ząbków/zaczepów.

Wciśnięcie atrapy jest bardzo trudne, a jak już się uda docisnąć wystarczająco mocno to okazuje się, że ząbki/zaczepy rozjeżdżają się na boki co uniemożliwia właściwe zamocowanie atrapy.

Druga - trzymająca się jeszcze - atrapa też nie jest zapięta na wszystkie te mocowania.

 

Myślę, że to może wina nieoryginalnej atrapy i dlatego tak ścisło wchodzi...

 

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać mój problem bez stosowania drastycznych środków typu wkręty, kleje, które mogłyby uszkodzić ten plastik itp. ?

I tak już zauważyłem, że ktoś coś tam kombinował bo jedno z mocowań lewego światła przeciwmgielnego jest przewiercone wkrętem przez co prawie pękło :beer:

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest po przejsciach tomoze bycproblem

bo nawet jak masz ajkeisdobrze spasowane te zamienniki tyhc kratekto te zaczepy co sa na zderzaku (o ileon jest oryginalny) to tez moga byc porzciagane i poprzestawiane tak ze ttego juz nie zaczepisz

 

ja bymci toradzilwkleic na ten czarny klej do szyb

plastiku nei atakuje

jest czarny - takze zbytnio sie w oczy rzucac nie bedzie

jedyna wada tego roziwazania - raczej zapomnij ze kiedykolwiek to tam wyjmniesz - ale w sumie po co bysto mial wyciagac...

 

jedyne co to przy robieni tego tym klejem uwazaj zeby nie nabrudzic a jak juz to od razu wyczyscic bo jego praktycznei niczym nie zmyjesz

a i na rece zaloz rekawiczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - jak gdzieś dorwę trochę tego kleju do szyb to spróbuje działać i przykleić aby nie odpadło znowu...

 

Co do zaczepów w zderzaku to tam ich właściwie nie ma, na zderzaku są tylko te pionowe cienkie plastikowe elementy łączące górę i spód otworu gdzie wchodzi ta kratka - widoczne na zdjęciu.

Same zaczepy są przy tej kratce właśnie, powinny zablokować kratkę na zasadzie spinacza do bielizny, tylko że zaczepy po dociśnięciu zamiast się zejść do środka i zaczepić się o te cienkie, pionowe elementy zderzaka to rozłażą się na zewnątrz i nie zapinają wcale - tak jak pisałem wyżej.

 

Może macie inne patenty, doświadczenia czy pomysły?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Jak złapiesz punktowo na czarny sylikon to też będzie trzymać. Odtłuść tylko dobrze powierzchnie klejenia np. denaturatem.

Sylikon dłużej schnie ale później można go bez szkody dla lakieru oderwać (jak nie przesadzisz z jego ilością).

 

Te kratki zdejmuje się np. w celu polakierowania zderzaka.

 

Czasem warto nawet to profilaktycznie przykleić - właścicieli cudzego mienia nie brakuje a kratka kosztuje 70 zł :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że lepiej to profilaktycznie po przyklejać, żeby potem nie wydawać bez potrzeby kasy, tym bardziej, że te zaczepy "nie działają" - więc wystarczy mocniej szarpnąć i kratka w rękach.

A lakierować zderzaka na razie nie będę - jeszcze w całkiem normalnym stanie jest, oczywiście drobne ryski i odpryski są ale mało widoczne i nieszkodliwe no i normalne przy 10 letnim autku. ;-)

 

Pozdrawiam i dzięki za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności