Skocz do zawartości

Jazda z klimą


Gość krywo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

Na pocztatek witam wszystkich, bo jestetm tutaj nowy :help:

 

Mam Astre 2006 1.9120km, zacznemy od poczatku...

W zeszłym roku przywiozłem ja z Niemiec w czerwcu- czerwiec, wiadomo lato ciepło klima... jezdziłem całe lato na klimie wogóle jej nie wyłączełem (tak mi powiedział mechanik) nie wiem czy dobrze (ale nie o to mi chodzi) Astra spalała wtedy przy mojej jedzie około 6,3-6,7 l100km.

W tym roku jakos na wosne byłem smarowac nabijac itp klime... teraz jest tez lato ciepło i jezdzi sie na klimie ale...przy takiej samej jeździe auto pali około 8 ponad 8 litrów, Dlaczego jest taka róznica?

 

przez ostatnie dni, podczas jazdy wyłączyłem klime i zadowoliłem sie otwartym oknem... Bez klimy komputer pokazuje koło 5,8l100km.

Czytałem tu ze klomatyzacja to jest litr ropy na setke ale na to wychodzi ze mam 2-2,5 wiecej. Czym moze to byc spowodowane ze tak duzo pali na włączonej klimatyzacji???

Help...

 

Pozdrawiam krywooo

 

zmieniłem czcionkę,regulamin forum &3.1/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Mierzyłeś to zużycie czy opierasz się na mało rzetelnych wskazaniach komputera?

 

P.S U mnie klima to +0,5 l na setkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Ja wyliczałem w astrze g i wychodzi mi tak samo, klima 0,5 na setke. W vectrze to nawet widać na kompie. Jak stoję to mi pali 0,4-0,6l na godzinę. Jak włacze klimę jest 0,5l więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem "po swojemu" i pokrywało sie to mniej wiecej z danymi BC, tylko zastanawia mnie fakt iz dlaczego pali tak duzo na klinatyzacji... moze to byc spowodowane "przegladem" klimy tzn. nabicie czynnikia i smarowanie bo taka czynnosc miała niejsce u mnie na wiosne???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest maxymalnie litr więcej (ale to w przypadku jak jeżdzę dużó po mieście) na trasie około 0,5 l

Ja kiedyś miałem w innym aucie (Daewoo Espero) podobny problem jak masz ty,bardzo dużo mi palił na klimie,okazało się że spreżarka była uszkodzona i za bardzo obciążała silnik,ale wtedy to dla mnie było również bardzo wyczuwalne w czasie jazdy,po włączeniu klimy silnik bardzo słabł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

To chwilowe na klimie masz w porządku. Ja mam w vectrze takie samo. Co prawda ja mam 150 koni ale chwilowe będzie zbliżone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr81

Moja Astra na trasie Poznań - Zakopane w tym jazda autostradą 140-160km/h Wrocław-Kraków, ponad godzinę korków przez Wrocław (pozdrawiamy Wrocław ;-)) 2 osoby plus pełen załadunek z włączoną klimą spaliła 8,5l/100km co uważam za naprawdę dobry wynik przy takiej trasie i warunkach.

 

Na komputer nie ma co patrzeć. Pokazał mi że spalił 7,2. Komputery nie pokazują zbyt dokładnie.

 

Nie ma co się czarować, włączona klima to ok. 10% mniejsza wydajność silnika.

Spalanie musi wzrosnąć. Do tego korki i masz efekt.

 

Jak dla mnie jazda z klimą to trzeba zaokrąglić +1l do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności