Skocz do zawartości

[1.4 66kW 16V 1997] - Klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soprano

Witam serdecznie. Mam kilka pytań odnośnie zainstalowanej klimatyzacji uruchamianej z podniesienia przycisku nawiewów w samochodzie:

 

1) W ostatnim czasie zauważyłem, że po włączeniu klimatyzacji światełko od niej raz gaśnie, raz zapala się dodatkowo spod tablicy rozdzielczej od strony pasażera słyszę jakieś pykanie. Dzieje się tak przez 3 do 5 minut później jest ok.

 

2) Dzisiaj wymieniłem filterek, jutro chcę podjechać na uzupełnienie klimy bez odgrzybiania (kwota 150 zł), zasadnicze pytanie jest takie, klima działa jak działa, po około 10 minutach daje chłodek, ale moim zdaniem słabo, kolega mi powiedział, że w jego Corsie po 2, 3 minutach jest tak zimne powietrze, że ręki nie można przyłożyć, jak faktycznie wygląda sprawa z klimatyzacjami w Corsach B? czy jest sens inwestowania w nie, czy jest w samochodzie bo jest?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima działa jak działa, po około 10 minutach daje chłodek, ale moim zdaniem słabo

zdecydowanie za słabo, klima powinna chłodzić po kilku chwilach od uruchomienia w starej corsie trak ze 1,5 min max...

 

jak faktycznie wygląda sprawa z klimatyzacjami w Corsach B? czy jest sens inwestowania w nie, czy jest w samochodzie bo jest?

generalnie klima corsie b jest słaba, tzn często sie psuje, ale jeśli już jest to warto sie nią zainteresować bo bez to dramat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soprano

Dziękuję za odpowiedź. Sprawa wyjaśniona. Dzisiaj podjechałem do warsztatu, okazało się że zamiast 900 gram, miałem 200, po naprawie i uzupełnieniu klimatyzacji temperatura po włączeniu spada do 10* przy nawiewie.

 

Jeżeli ktoś będzie miał kiedyś podobne problemy - diagnostyka komputerowa i wszystko wyjdzie.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ponownie, dzisiaj po kilku miesiącach uruchomiłem moją klimatyzację i ponownie wystąpił ten problem:

 

1) W ostatnim czasie zauważyłem, że po włączeniu klimatyzacji światełko od niej raz gaśnie, raz zapala się dodatkowo spod tablicy rozdzielczej od strony pasażera słyszę jakieś pykanie. Dzieje się tak przez 3 do 5 minut później jest ok.

 

Czy ktoś może poradzić co jest grana? Jaka część do wymiany? Opis jak wyżej, klima jakby próbowała zaskoczyć, i po kilku minutkach światełko się zapala i wszystko gra. Dodatkowo zauważyłem, że jak światełko od klimy raz zapala się i raz gaśnie ma to wpływ na obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że masz wyciek czynnika. Ja bym podjechał na sprawdzenie klimy przed prawdziwymi upałami. Po drugie pan w servisie powinien Cię poinformować że zimą też należy włańczać klimę od czasu do czasu żeby układ przesmarować. Zdaje się że ubytek do 12% czynnika znaczy że jest wszystko Ok powyżej znaczy że jest wyciek. W tamtym roku miałem 2 wycieki z czego finansowo nie byłem zadowolony :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pionaj

Czy ktoś może poradzić co jest grana?

 

ewidentny ubytek czynnika...smigaj do tego co Ci uzupełniał i niech diagnozuje ...pod lampą będzie widoczne :-)

pod warunkiem że Ci wcześniej nabijał czynnik z UV ..

zwykle nieszczelności są na czujnikach(puchną) i przy kompresorze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności