Skocz do zawartości

Typ klimatyzacji do modelu Zafiry.


Gość fangornn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fangornn

Panowie zajechałem wczoraj do serwisu aby wyczyścić klimę przed wakacjami bo przestała chłodzić. Sprawa ponoć normalna.

Ale do rzeczy.

Człowiek w serwisie powiedział mi że nie jest w stanie tego zrobić ponieważ mam ściągniętą nalepkę znamionową z auta przez poprzedniego właściciela i nie jest w stanie nabić ani gazem ani jakimś płynem bo nie wie ile ma tego wlać i nie jest w stanie się dowiedzieć bo nigdzie tego nie ma ani po numerze win nie dojdzie ani nic. No szczerze powiedziawszy, to mi się nie chce wierzyć w te jego brednie. Napełniał ją na oko, niby działa, ale nie wierzę że nie jest się w stanie człowiek dowiedzieć co w aucie piszczy. Mój model Zośki to 2004 rok diesel 2,0 DTi model silnika 20Ydth. Jeżeli któś siedzi w temacie to przoszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristoff

Witaj kolego!

Dokładnie jak wyżej.

Zmień fachowca nie wiem ile do diesla ale do benzynki 1,8 7 setek czynnika chłodzącego wchodzi ja miałem 1,5 i nie działała ale u mnie padła chłodnica. Wymiana na nową chłodnicę, nabicie i spoko można na wczasy jechać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zajechałem wczoraj do serwisu aby wyczyścić klimę przed wakacjami bo przestała chłodzić. Sprawa ponoć normalna.

Ale do rzeczy.

Człowiek w serwisie powiedział mi że nie jest w stanie tego zrobić ponieważ mam ściągniętą nalepkę znamionową z auta przez poprzedniego właściciela i nie jest w stanie nabić ani gazem ani jakimś płynem bo nie wie ile ma tego wlać i nie jest w stanie się dowiedzieć bo nigdzie tego nie ma ani po numerze win nie dojdzie ani nic. No szczerze powiedziawszy, to mi się nie chce wierzyć w te jego brednie. Napełniał ją na oko, niby działa, ale nie wierzę że nie jest się w stanie człowiek dowiedzieć co w aucie piszczy. Mój model Zośki to 2004 rok diesel 2,0 DTi model silnika 20Ydth. Jeżeli któś siedzi w temacie to przoszę o pomoc.

matko co za patałach.... do twojego autka wchodzi 700 gr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również Zafirę z 2004 r i 2.0 DTI i przed napełnianiem serwisant poprosił o rok prod. a "kombajn"wyświetlił: 600 gram czynnika, 18ml oleju i 5 ml kontrastu. Tyle weszło i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fangornn

Mam również Zafirę z 2004 r i 2.0 DTI i przed napełnianiem serwisant poprosił o rok prod. a "kombajn"wyświetlił: 600 gram czynnika, 18ml oleju i 5 ml kontrastu. Tyle weszło i jest ok.

Właśnie, właśnie również byłem u serwisanta on popatrzył dokładnie w książeczkę z danymi (dało się znaleźć) i weszło włąśnie 600.

 

W naszym roczniku i modelu silnika, są dwa modele klimy 600 nazwijmy ją tak i 700-setka mój model to też 600-ka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choć ja byłem w maju, teraz znalazłem ten temacik... Ja nic nie musiałem mówić, podstawiłem i mi odgrzybili i napełnili, żadnych info z książki nie dostali.... no ale zaszalałem z tak gruntownym czyszczeniem raz w serwisie :)

 

Tak przy okazji, choć sezon się właściwie kończy - upałów - chciałem się podpytać jak ustawiacie/liście sobie klimę? Macie jakieś doświadczenia, chodzi mi o wartości preferujecie 19, 21 - czy raczej 23 stopnie jak na zewnątrz jest ponad 30?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Macie jakieś doświadczenia, chodzi mi o wartości preferujecie 19, 21 - czy raczej 23 stopnie jak na zewnątrz jest ponad 30?

Chcesz byc zdrowy to ustawiaj 21-23. Przed wysiadaniem z długiej podroży możesz klimę wyłączyć aby temp. zbliżyć do otoczenia.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności