Skocz do zawartości

Tanie mini-car audio w Astrze G 5d


Gość Nihlus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :twisted:

 

Przymierzam się do poprawienia jakości dźwięku w mojej Asi. Na chwilę obecną Aśka posiada fabryczne grajki:

 

a) 2 papierowe z przodu

:twisted: 2 lepsze z tyłu (lakierowane, dwudrożne), widać że były wymieniane przez poprzedniego właściciela.

c) brak tweeterów przód/tył

 

Wszystko jest sterowane chyba leciwym Sony CDX-L410. (Jak wyciągnąć to radyjko, bo nie widziałem otworów na pręt aby go włożyć, wygiąć i wyciągnąć)

 

Planuję polepszyć scenę dźwiękową z przodu, co za tym idzie wymienić przednie głośniki na coś z przedziału do 150zł za komplet. Sęk w tym że nie wiem co byłby lepsze: midbassy dwudrożne (np ALPINE SXE-1725S) czy może midbassy (np Alpine SPG-17C2) + tweetery z przodu (jaki rozmiar syków?).

 

Dodatkowo, do tweeterów z przodu musiałbym pociągnąć kable bo nie widziałem tam żadnych po zdjęciu trójkątnego plastiku przy lusterku. No i gdzie bym wcisnął zwrotnice...

 

Oczywiście drzwi byłyby wygłuszone. Tylko nie wiem czym to zrobić. Najlepiej jakąś tanią taśmą dekarską (tak to się nazywa?)

 

Na wszystko chciałbym przeznaczyć do 220zł, czyli na głośniki + matę. Wiem, że to zestaw "budżetowy", ale na początek mi na pewno wystarczy :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaz_29

 

Na wszystko chciałbym przeznaczyć do 220zł, czyli na głośniki + matę. Wiem, że to zestaw "budżetowy", ale na początek mi na pewno wystarczy :wink:

 

Ja bym proponował na początek dobrze wygłuszyć drzwi - brzmienie mocno się poprawi... później poczekać troszkę, dozbierać i na przód założyć jakiś zestaw odseparowany - nie mówię tutaj o jakimś drogim zestawie... chociażby jakiś budżetowy zestaw powerbass'a (niskotonowe 16cm + tweetery + ZWROTNICE!) za jakieś 200-300zł... uwierz mi - warto troszkę poczekać i zainwestować w zestaw ze zwrotnicami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę też czytałem, i wychodzi na to że wygłuszenie daje o wiele więcej niż wymiana głośników :wink:

Wtedy pozostaje pytanie, jaka byłaby wystarczająca grubość maty? I ile na oko potrzeba by m2 do wyklejenia przednich drzwi Astry G 5d?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaz_29

Jeślio chodzi o maty to nie wiem jaka grubość... ale taśma dekarska położona podwójnie z każdej strony drzwi (chodzi mi też o wewnętrzną ściankę) daje rade :D (nawet jedna warstwa przy dokładnym wyklejeniu daje super efekty)

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

wygłuszałe matą dekarską (taśmą) w swoejej viki jest OK! Za rolke dałem 50zł wygłuszyłem parę drzwi i jeszce mi zostało. Polecam tasmy marki TYTAN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw papiery z przodu, po wygłuszeniu grają lepiej niz glośniki jakie chcesz kupić, do tego gwizdki i starczy jak nie masz pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności