Skocz do zawartości

Corsa 1.4 C14NZ zbyt duża temp.


Gość Lextern

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lextern

Witam, od jakiś 2 dni moja corsa zaczyna osiągać temp. 100°C a nawet więcej, co dziwne gdy osiąga około 95°C włącza się wiatrak lecz nie zbija on temp. Jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu, ponieważ temp. była obniżana natychmiast. Auto posiada klimatyzację, ale nie działa, z tego co wiem podłączony jest tylko czujnik od wysokich obrotów wiatraka. Dziwne jest też zachowanie auta, gdy na postoju dodaję gazu temp. lekko spada a gdy zostawiam go na wolnych obrotach gwałtownie podnosi się. Proszę o pomoc :twisted::twisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darkside13

Witam, od jakiś 2 dni moja corsa zaczyna osiągać temp. 100°C a nawet więcej, co dziwne gdy osiąga około 95°C włącza się wiatrak lecz nie zbija on temp. Jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu, ponieważ temp. była obniżana natychmiast. Auto posiada klimatyzację, ale nie działa, z tego co wiem podłączony jest tylko czujnik od wysokich obrotów wiatraka. Dziwne jest też zachowanie auta, gdy na postoju dodaję gazu temp. lekko spada a gdy zostawiam go na wolnych obrotach gwałtownie podnosi się. Proszę o pomoc :twisted::twisted:

 

 

wymien termostat :twisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość chuliganus

W moim przypadku do wymiany były dwa czujniki temperatury...

Okazało się ze w jednym nawet kostka się wypięła a drugi chodził dopóki nie nawalił...

Być może jest też tak ze chodzi jeden wiatrak - a są 2. Jeden do obrotów na "pół gwizdka" a drugi daje czadu i ten drugi się może nie załącza i stąd słabe chłodzenie.

 

[ Dodano: Sro Sie 11, 2010 12:39 ]

Po wymianie czujników teraz mam tak ze... wiatrak załącz mi się gdy wskazówka jest już na czerwonym polu...

Elektomechanik który mi to wymieniał - powiedział ze to sprawdził i że wiatrak załącza się przy 97 st C. z tym ze wskazówka przekłamuje o 4-5 stopni... Mówił, że gdy to wymienię będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wentylator uruchamia Ci sie dopiero na czerwonym polu to napewno nie jest roznica 5 stopni! Moze zly czujnik Ci wkrecil w chlodnice i teraz tak sie dzieje. Z tym nie ma zartow gdyz mozesz przegrzac sobie silnik i pozniej musisz wylozyc kase na remont.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności