Skocz do zawartości

Wymiana klocków hamulcowych ASTRA G


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Od pewnego czasu słyszalne jest popiskiwanie w tylnym prawym kole. Przyciśnięcie hamulca powoduje zaniknięcie pisku. Zamierzam się zabrać za przegląd ogólnego stanu klocków z przodu i z tyłu. Dzisiaj zauważyłem, że felgi są ciepłe. Każda posiada inna temperaturę. Nie wiem czy podejrzewać o to właśnie klocki czy może normalne jest że felgi potrafią poprostu być ciepłe od jazdy w korkach po Warszawie?! W każdym razie jeśli puszczę kierownicę na prostej drodze to nie ściąga samochodu w żadną stronę.

 

Jeśli jednak się okaże, że klocki pójdą do wymiany to mam pytanie czy taka wymiana sprawia problemy i czy można jej dokonać samemu. Jeśli można to jakie narzędzia będą niezbędne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan
Witam!

Dzisiaj zauważyłem, że felgi są ciepłe. Każda posiada inna temperaturę.

Może hamulec (np. ręczny) trzyma ? Nie odczuwasz że auto ciężko rusza.

Felgi mogą być ciepłe od temperatury tarcz ale nie gorące.

A jeżeli chodzi o samą wymianę to wszystko można samemu wymienić :D tylko trzeba się trochę znać. Jeżeli chodzi o wymianę samych klocków (bez tarcz) to koszt około 50 zł. Więc decyzja należy do Ciebie.

Natomiast co do wymiany z przodu wkładek to wystarczy odłączyć czujnik, zdjąć sprężynę oraz odkręcić 2 śruby (chyba trzeba mieć imbus) i wyjąć stare i zamontować w odwrotnej kolejności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz tylko zapieczone klocki w prowadnicach i rozbiórka +czyszczenie+pasta wystarczą,żeby nie piszczało,albo też klocki się skończyły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Felgi nagrzewają się od tarcz hamulcowych-odbierają ciepło. Ale również od opon które są ciepłe od jazdy. Jest to normalny efekt. Chyba, że temperatura jest bardzo wysoka to może klocki trą cały czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Podepne sie pod temat. Niedawno kupiłem swoją astre II i mam niewielki problem z hamulcami. W momencie mocniejszego hamowania coś zaczyna "szurac". Jest to taki metaliczny dzwięk jak by klocki sie kończyły i pocierały juz blachą o tarcze chodz to nie możliwe bo i klocki i tarcze mają przejechane ok 3000 km.

 

Ktoś ma pomysł co to może być??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie patrz na przejechane kilometry tylko zdejmij koło i popatrz na klocki, tarcze. Może jednak coś się tam trze, a nie powinno. Jak u mnie działa ABS to nieżle wali w pedał hamulca. Na początku jazdy przy hamowaniu też coś mi szumi w tylnych hamulcach. Ale po kilku kilometrach przechodzi. Wiem że mam do wymiany klocki i zrobię to w czerwcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Załączenie ABSu bez problemu odróżnisz od innych dziwnych zachowań. Może poprostu jakis syf ci się dostał, ja tak mam co zimę, zawsze jakieś g.. wlezie i trze. Trza przeczyścić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności