Skocz do zawartości

Vectra B 1999 1,8 benzyna-klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mieszacz7

Posiadam od niedawna vectre ale nie miał mnie kto pouczyć w temacie wentylacji i klimatyzacji,pewnie podobny temat juz był szukam ale nie znalazłem , czas nagli a intenet muli:-(czy w tej versji climatronica zeby np skorzystac np z samej dmuchawy bez wlaczania calej klimatyzacji, a jesli tak to jak sie to robi,najprawdopodobniej mam też mało czynnika chłodzącego, ale klima jeszcze w miare chłodzi w upalne dni, problem polega że gdy klima jest włączana pod maska słychać mocne klekotanie i tak cały czas, jesli ja wyłącze klekot ustaje, najprawdpodobniej to cos ze sprezarka, ale co dokladnie??bylem w jednym punkcie gdzie nabijaja klimy ale zauwazylem ze znaja sie tyle co ja wiec zwialem poki sie dalo, prosze o porade lub jakiego manuala co to moze byc.Pozdrawiam

 

zmieniłem czcionkę w tytule,regulamin forum&3.1/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

najprawdopodobniej mam też mało czynnika chłodzącego, ale klima jeszcze w miare chłodzi w upalne dni, problem polega że gdy klima jest włączana pod maska słychać mocne klekotanie i tak cały czas, jesli ja wyłącze klekot ustaje, najprawdpodobniej to cos ze sprezarka,

Zobacz sobie koszt naprawy sprężarki klimatyzacji.Jak będzie mało czynnika chłodzącego to klima będzie mieć małą wydajność.Podjedz do dobrego warsztatu i sprawdź klimatyzacje zanim będzie za późno.PZdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od niedawna vectre ale nie miał mnie kto pouczyć w temacie wentylacji i klimatyzacji,pewnie podobny temat juz był szukam ale nie znalazłem , czas nagli a intenet muli:-(czy w tej versji climatronica zeby np skorzystac np z samej dmuchawy bez wlaczania calej klimatyzacji, a jesli tak to jak sie to robi,najprawdopodobniej mam też mało czynnika chłodzącego, ale klima jeszcze w miare chłodzi w upalne dni, problem polega że gdy klima jest włączana pod maska słychać mocne klekotanie i tak cały czas, jesli ja wyłącze klekot ustaje, najprawdpodobniej to cos ze sprezarka, ale co dokladnie??bylem w jednym punkcie gdzie nabijaja klimy ale zauwazylem ze znaja sie tyle co ja wiec zwialem poki sie dalo, prosze o porade lub jakiego manuala co to moze byc.Pozdrawiam

po pierwsze to sprawdz ilość czynnika w układzie, po drugie to że coś chałasuje pod maską po włączeniu klimatyzacji nie oznacza ze to sprężarka od klimy, sprężarka daje obciążenia na cały silnik, dlatego możliwe że hałasuje np. napinacz paska lub coś innego (np. łożysko na alternatorze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności