Skocz do zawartości

Ogromne spalanie Vectra A


Gość radekk3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój samochód to vectra A 91r 1.8 benz,LPG

 

Pali kosmicznie dużo bo aż 18-20l /100 km .kroki w tym kierunku to :

 

 

1 regulacja gazu

2 wymiana parownika

3 regulacja gazu po wymianie inny warsztat

4 wymiana czujnika temperatury cieczy tego od ECU (pokazywał błąd)

4 Nowy termostat silnik się ładnie nagrzewa

5.Nowe świece

6.na komputerze nie ma błędów oprócz (zbyt wysokie napięcie wtrysku) mniej więcej coś takiego dobrze nie pamiętam no ale co ma wtrysk do gazu

 

Koledzy pomóżcie co może być jeszcze bo mnie ten samochód z torbami puści :beer:

 

Mieszkam w małym miasteczku gdzie nie ma korków więc nie stoję nim nie wiadomo ile na skrzyżowaniach co ciekawsze czy mu bardziej przycisnę czy nie to nie robi wielkiej różnicy góra z 1l na 100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na benzynie ze 2 litry mniej czyli książkowo szczelność instalacji była sprawdzana u gazownika ale z tego co zobaczyłem to sprawdził ją tylko przy parowniku nigdzie więcej się nie pofatygował moim zdaniem mógł sprawdzić przy zaworze butli itd ale tego nie zrobił stwierdził wróżbita jeden że tam jest ok ;|

 

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 11:40 ]

a możliwe że może być to wina układu wydechowego ?? że zapchany czy coś w tym stylu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali kosmicznie dużo bo aż 18-20l /100 km

No właśnie na benzynie

ze 2 litry mniej czyli książkowo

skoro na benzynie 2 litry mniej to wychodzi 16, no to nie za bardzo książkowo. Jak pali dużo LPG to trzeba sprawdzić ile dokładnie pali na benzynie, bo może to nie jest wina układu LPG.

a możliwe że może być to wina układu wydechowego ?? że zapchany czy coś w tym stylu??

a masz katalizator? -Jeśli tak, to czy kiedykolwiek był wymieniany? Czy samochód jest słaby - brak mu mocy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkowo w sensie takim że tego gazu pali ze 2 litry więcej niż benzyny .

 

Odcinki właśnie krótkie do 2 km i stop tak że nie bardzo ma czas nawet się nagrzać :brawo:

 

katalizator nie był wymieniany a i samochód coś poległ na mocy

 

[ Dodano: Nie Lip 18, 2010 15:48 ]

a i czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy katalizator jest zapchany ?? bez jego demontażu ??

 

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 22:23 ]

dzisiaj mu trochę pocisnąłem bo zamulony strasznie jeszcze w garażu mu przygazowałem i zauważyłem że z wydechu dosłownie leje się czarna woda bez zapachu jest tego naprawdę sporo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności