Skocz do zawartości

problem z klima


Gość grekio

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mój problem polega na tym, że klimatyzacja się włącza, czynnika jest na full ale chłodzenie w środku to spadek rzędu kilku stopni wobec tego co na zewnątrz.

Podjechałem dzisiaj do specjalistów aby sprawdzić sprężarkę. Stwierdzili, że sprężarka podaje ciśnienie aż za duże i problemem może być nie włączający się wentylator. Zasugerowali też, żeby nie jeździć na włączonej klimie bo można coś uszkodzić ze względu na zbyt wysokie ciśnienie. Czy to może być wina wentylatora? Czytałem, że problemem może być sterownik do wentylatorów.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste że może to być wina wentylatora trzeba sprawdzić jego obwód czujnik ciśnienia, bezpiecznik, przekaźnik no i sam wentylator czy działa na ,,krótko''.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem u siebie (astra F), przyczyną był uszkodzony zawór ciśnienia - 150 zł z wymianą. W sumie w serwisie klimatyzacji powinni znaleźć rozwiązanie a nie powiedzieć "proszę nie jeździć z klimą".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była taka szybka diagnoza w serwisie za którą nic nie zapłaciłem bo podejrzewałem, że padła sprężarka. Dopiero miałem ustalić termin na poszukiwania przyczyny braku reakcji wentylatora.

 

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 07:26 ]

Wczoraj sprawdziłem jeszcze raz pracę klimatyzacji i wentylator na chłodnicy klimy pulsacyjne zaczął pracować ale mimo to nadal klimatyzacja nie dała satysfakcji w postaci zimnego powietrza. Już nie wiem w czym może być problem. Sprężarka się załącza co widać i słychać po obrotach na silniku. Błędów żadnych nie wyświetla.

 

[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 08:37 ]

Wydaje mi się, że chłodnica klimy jest zbyt gorąca. Wentylator włącza się zbyt późno. Może problem jest z czujnikiem ciśnienia, bo chyba on załącza wentylator. Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia?

A może jest jakiś termostat...

 

[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 18:28 ]

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy w wersji astry z klimatyzacją i dwoma wentylatorami, wentylator na chłodnicy klimy ma dwie prędkości?

Jeżeli tak to myślę, że tu może być problem ponieważ chłodnica za bardzo się nagrzewa.

Czy ktoś się wypowie?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności