Skocz do zawartości

zapchana, niedrożna klimatyzacja


Gość Adam72

Rekomendowane odpowiedzi

opisze mój chyba ciekawy przypadek, otóż:

kupiłem moją Zafirę ( 1,9 ,automat 150 KM) zimą, nie można było sprawdzi klimy, dioda na przycisku świeciła więc stwierdziłem że jest OK. Kiedy przyszły pierwsze ciepłe dni okazało się że mam dziurawą chłodnie klimy. Wymieniłem na używaną ( 250 zł). Ale niestety klima w dalszym ciągu nie działała. Po kilku podejściach do różnych mechaników i szamanów - zaklinaczy, stwierdzono że padła sprężarka, już miałem zamawia nową czyt inną ( koszt 300 - 600 zł) ale pojechałem do jeszcze jednego uznanego szamana od klimy. Po dwóch godzinach szukania przyczyn awarii wyciągnął mi osuszasz z chłodnicy który okazało się był na tyle " napuchnięty" że zablokował kanał. O dziwo klima ruszyła, przez pół godziny działała idealnie ( 5 stopni na wylocie). Niestety moja radość była krótka booo przestała znów działać. Spec od klimy orzekł ( i nie mam powodu żeby mu nie wierzyć) że układ jest zabrudzony, zapchany. Twierdzi że kiedyś miał przypadek kiedy mechanik podczas wymiany chłodnicy klimy zostawił w niej kawałek szmaty - i efekt był taki sam jak u mnie. Tak wiec jestem umówiony z mechanikiem na czyszczenia układu. Mam nadzieję że klima ruszy bo inaczej ja się ugotuję i auto będzie zbyteczne. Dam znać. Termin 21 lipca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, awaria usunięta. Mechanik wyczyścił cały układ, jednak klima dalej nie działała. Okazało się że niedrożny jest zawór rozprężny, było w nim coś w rodzaju bardzo drobnego piasku, wg m-nika mogły to by cząsteczki z osuszacza . Zawór dałem nowy ( 165 zł) i klima jak na razie działa dobrze. Ogólny koszt naprawy ( łącznie z nabiciem i czyszczeniem) to: nabicie i sprawdzenie 180 zł, zawór - 165 zł, robocizna zaworu 50 zł. Trochę kosztowało ale działa. Dodaję ze wcześniej dwóch mechaników wskazało na kompresor klimy !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności