Skocz do zawartości

Głośniki słaby bass ASTRA F


Gość bartfall

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartfall

Witam

Mam mały problem kupiłem głośniki Alpine SXE-1350S i SXE-1325S, oczywiście te odseparowane na przód a te drugie na tył. Nie jestem z nich zadowolony ponieważ mają dość słaby Bass. Myślę że to może być problem wygłuszenia drzwi, tu nasuwa się moje pytanie czym mogę tanio wygłuszyć drzwi czytałem o tym opisy i takie tam i wiem jak to zrobić tylko chcę za małe pieniądze, no i czy to może być przyczyną?

No i przymierzam się do kupna suba no i z czym idzie wzmacniacza ale to dopiero na początku sierpnia, co byście polecali.

PS. Wiem ze mogłem wziąć głośniki 165cm ale nie wiedziałem ze wejdą tam, bo standardowe to są 13cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu zazcales od dupy strony

tzreba byo najpiwerw tu pocztac

to bys wiedzail ze lepiej zainwestowac wiecej w wygluszenie dzrwi wtedy nawet slabsze glosniki daja lepsze efekty

 

a tak

tanio

no maty prawie wszedzie za ta sama cena sie kupuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

mozna tez wygluszyc tasma dekarska, a słaby bass masz tez dlatego kolego ze wzioles 13tki :) czym mniejsza membrana tym pi*********ie mniejsze. Jeśli możesz zwróc te głośniki i kup coś normalnego. Tzn. na tył nie dawaj nic a na przód kup helixy,hertzy lub powerbassy i będzie z tego lepszy pozytek niz ztych 4terech marnych alpinów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dekarska w castoramie 40zł za rolkę, 1 rolka starcza na dwa skrzydła drzwi. Ja wczoraj wygłuszyłem sam przód i efekt powalający :)

Słabo ci grają bo wszystkie głośniki są na radiu, dlatego dostają mało mocy, lepiej tyłu się pozbądź a z przodu załóż odseparowany. I nie kupuj głośników Alpine bo są marne (Alpine robi tylko dobre radia :)) Zainwestuj w Helixy (dark blue 62.1) lub Powerbassy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

nie chodzi o to ze wszytkie głośniki sa na radiu, poprostu to sa 13tki, wez sobie włącz sam tył gdzie masz 13stki to odrazu słychac ze graja ciszej bo sa mniejsze... logiczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logiczne jest również to że radio ma ograniczoną moc (przykładowo 4x50W z czego tak naprawdę na głośnik idzie jakieś 15-20W) i odłączenie 2 tylnych głośników powinno odciążyć radio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wygłuszenia. Maty dadzą znacznie lepszy efekt niż taśma dekarska? A i robiąc to po finansach można zakleić same otwory w drzwiach, np dostęp do mechanizmów szyby i inne, czy konieczne całą powierzchnię pod boczkiem okleić?

 

A i Nihlus jak ty to zrobiłeś? Z 2 stron drzwi tzn od środka też, i całe drzwi, czy tylko otwory?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartfall

Już trudno mogły by być lepsze ale nie będę przecież drugich nowych głośników kupował wygłoszę sobie te drzwi na dniach.

A kupiłem takie małe bo nie wiedziałem że da się tam wcisnąć większe ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wygłuszenia. Maty dadzą znacznie lepszy efekt niż taśma dekarska?

Maty na pewno będą lepsze ale moim zdaniem kilkukrotnie drożej nie znaczy kilkukrotnie lepiej. Z matami może być 2x lepiej, ale taśma to wydatek 40zł, a na maty wydasz 200-400zł.

Ogólna zasada działania taśmy jest taka że wzmacnia blachy drzwi które wpadają w rezonans, dodatkowo działa jako lepsza powierzchnia do tłumienia dźwięku niż blacha.

 

A i robiąc to po finansach można zakleić same otwory w drzwiach, np dostęp do mechanizmów szyby i inne, czy konieczne całą powierzchnię pod boczkiem okleić?

Patrz niżej :beer:

 

A i Nihlus jak ty to zrobiłeś? Z 2 stron drzwi tzn od środka też, i całe drzwi, czy tylko otwory?

Ja zrobiłem tak, że po zdjęciu tapicerki i zdarciu folii wykleiłem wewnątrz drzwi tyle ile się dało przez te dziury, wykręciłem głośnik i za głośnikiem wewnątrz też ile weszło, a potem całą powierzchnię na zewnątrz drzwi (czyli to co było pod folią) zostawiając tylko dziury na otwory do założenia tapicerki. Efekt? :thumleft: 5h roboty a jakość dźwięku zupełnie jakby w drzwiach nie były papierówki Opla :brawo: Teraz dźwięk jest głębszy, nic nie trzeszczy i czuć bas w nogach, tzn te wibracje (nie mocno ale czuć przyjemnie ;/)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

co do wyglusoznych fabrycznych glosnikow opla. Mam wyglusozny przod a tyl odciolem. Na codzien jeszce za bass odpowiada sub, dzis mialem towar to wozenia wiec musialem wyjąc suba, to podkrecilem sobie bass na przednie głośniki i zaczolem sie zastnawiać nad sprzedaża suba.. tak graja oplowskie głośniki po wygłuszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności