Skocz do zawartości

klimatyzacja OPEL ASTRA H


Gość Troć

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy troszeczke poczytałem to forum bowiem nurtuje mnie temat klimatyzacji (nie działającej w moim OPLU) Silnik DT 120 KM

 

W związku z tym chciałbym zadać kilka pytań aby nakierunkować elektromechanika w mojej miejscowości notabene jedynego który szuka po omacku.

 

1. Po włączeniu klimy wzrastają obroty ale leci ciepłe powietrze.

2. Klima przed tygodniem nabita ( maszynka sprawdziła szczelność , odessała układ i napełniła)

3. Z moich obserwacji wynika że po załączeniu klimy nie załacza się ani wentylator głównej chłodnicy ani ten mniejszy klimatyzacji.

 

W czym szukac problemu jesli klima jest napełniona domniewam że szczelna , obroty wzrastaja ale wentylatory stoja w miejscu.

 

Za wszelkie sugestie bede wdzięczny zawsze bliżej celu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troć, sprawa może być prozaiczna. Sprawdź bezpieczniki od klimy, ogrzewania, dmuchawy i wentylatorów. Część z nich masz w bagażniku po lewej stronie, a część w czarnej "puszce", która jest w komorze silnika.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem z klimą.

Po ubiegłotygodniowych upałach w poniedziałek już się nie włączyła. Po sprawdzeniu na poczatek całej elektryki okazało się, że padła chłodnica (skraplacz) klimy w 3-letniej astrze. Po wyciągnięciu okazało się, że chłodnica po prostu się rozeszła na dole w miejscach łączenia. Mechanik stwierdził, że ten oryginał (czyli produkcji Delphi jak było na naklejce :) ) był licho zrobiony i trzeba szukać lepszego zamiennika (czyli nie delphi). I tu pojawiły się problemy :) . W całej Polsce wszyscy dystrybutorzy sprzedali cale zapasy skraplaczy do lipca i nie wiadomo czy będą w sierpniu. Absurd. A serwisy Opla na tym żerują i oferują swoje badziewie za 1600 zeta. Jezeli ktoś co wie na temat chlodnicy do astry H 1.7 cdti Z17DTR to niech napisze. Nie będę ryzykował używki bo ta siądzie do kilku miechach (jeżeli to był ten lichy orginał).

:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na namiary.

 

Dzwoniłem na powyższy numer ale też nie mają i nie wiedzą kiedy będą. Taki model.

 

Ale może będzie coś wiadomo w innej firmie w czwartek lub piatek. Itd. Itp.

 

A kolega też z Pszczyny:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pszczyna

No to szukaj tak :

Leon Lukasek - piękna 36 sobie daruj

Za to uderz :

Go-West 32/449-10-97 do 99, to obok hotelu Imperium

 

Darma tuż przy PKE-sie

 

Aleksander Piepióra ul. Męczenników Oświęcimskich (tory kolejowe)uwaga bo zgaduje ceny!

 

B-Biała jest firma która się zajmuje regeneracja chłodnic Grenady 49, Tel.: (33) 810-72-56

 

Czajkowskiego 3 Bielsko Biała 33-8123233.

 

KONSEK BOGUSŁAW.

44-280 RYDUŁTOWY, WJAZDOWA 24 To k/Żor- Rybnik

 

MUSIALIK KAZIMIERZ NAPRAWA CHŁODNIC

TYCHY, TOPOLOWA 17

 

Ewentualnie jedziesz do Wapienicy-Jasienica K/Bielska starą drogą na Cieszyn i któryś śrót po lewej maja regenerowane chłodnice stoi charakterystyczny samochód z reklamą chłodnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności