Skocz do zawartości

Problem z wysoką temperaturą silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość blazej142

Witam mam taki problem:

Mam viki b z 200r 2.0 dti, w czasie jazdy zauwazylem ze temp. silnika jest bardzo wysoka (szczegolnie na wysokich obrotach).

Prawie caly czas mam w okolicach 100 stopni (czasami spadnie do 95stopni), a na wysokich obrotach ok 3-4tys( np. w czasie wyprzedzania ), podchodzi az pod czerwone pole.

chlodnice 2 razy odkamienialem (jest duza roznica), i dalej wysoka temp.

Ponadto zauwazylem ze czasami mam tak, ze w zbiorniczku nie mam wody, ale jak odkrece korek, to woda naplywa do zbiorniczka.

Czy moze to miec wplyw na wysoka temp?

Jeszcze zauwazylem ze mam gabke miedzy chlodnica klimatyzacji, a silnika.

Ps. termostat dziala, bo odplyw z silnika jak i cala chlodnica sa gorace.

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Ponadto zauwazylem ze czasami mam tak, ze w zbiorniczku nie mam wody, ale jak odkrece korek, to woda naplywa do zbiorniczka.

Bo tam jest podciśnienie

Dolej płynu do poziomu minimum bo zbiorniczek nie może być pusty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałeś chłodnicy. Miałem to samo, stara chłodnica przeciekała więc kupiłem nową ale okazało się że jest nie wydajna przy wyższych temperaturach zewnętrznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blazej142

Ponadto zauwazylem ze czasami mam tak, ze w zbiorniczku nie mam wody, ale jak odkrece korek, to woda naplywa do zbiorniczka.

Bo tam jest podciśnienie

Dolej płynu do poziomu minimum bo zbiorniczek nie może być pusty

poziom plynu zimnego mam prawidlowy

po prostu zauwazylem ze kilka razy mimo ze mialem plyn, to zbiorniczek mialem pusty, ale jak go odkrecilem to naplynela do niego plyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

chlodnice 2 razy odkamienialem (jest duza roznica), i dalej wysoka temp.

a w jaki sposób ją odkamieniałeś ?? i jaka była różnica ??

 

Ponadto zauwazylem ze czasami mam tak, ze w zbiorniczku nie mam wody, ale jak odkrece korek, to woda naplywa do zbiorniczka.

Czy moze to miec wplyw na wysoka temp?

nie , ponieważ :

poziom plynu zimnego mam prawidlowy

a tzn,że wszystko jest ok z płynem .

obstawiam albo zapchane przestrzenie radiacyjne chłodnicy , albo jest bardzo zakamieniona , nagrzewa się ale nie oddaje dobrze ciepła bo nie ma właściwego obiegu , lałeś kiedyś wodę do układu ?? na jakim płynie jeździsz i kiedy go ostatnio wymieniałeś ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blazej142

najpierw odkamienilem odkamieniaczem k2 (zrobilem ok 80km na nim), nastepnie przeplukalem uklad i odkamienilem jeszcze raz ale innym odkamieniaczem.

na samej wodzie samochod nie jezdzil, poprzedni wlasciciel jezdzil na zmieszanym borygo z woda.

ja jezdze teraz na petrygo (zmienialem 2 tyg temu).

Po odkamienieniu pierwszym woda rdzawo-miedziana wylatywala, po 2 odkamieniueniu przezroczysta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

Po odkamienieniu pierwszym woda rdzawo-miedziana wylatywala, po 2 odkamieniueniu przezroczysta.

to nie znaczy,że cokolwiek to dało , po prostu zmieniłeś płyn, a drugi nie zdążył się zasyfić jeszcze , wsyp odkamieniacz do czajnika to zobaczysz , że to gówno daje , na początek przedmuchał bym chłodnicę kompresorem, później odkurzaczem a na koniec myjką ciśnieniową , jak to nic nie da to sprawdziłbym termostat, może nie otwiera się w odpowiednim momencie , a jak to też nic nie da to wywaliłbym chłodnicę , bo UPG masz rozumiem dobrą ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności