Skocz do zawartości

Rozklejająca się podsufitka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę bo mam znów problem z moją viki a :beer: kiedy kupowałem swoje auto rok temu wiedzialem ze nie otwiera się szyberdach w niej ale właściciel mowił ze tez taka ja kupił i ze dzieki temu nie przecieka woda. Jak sie okazalo po jakims czasie nie jest to prawdą gdyz po jakims czasie po deszczu kapie na głowę. Wyczytałem ze to wina zapchanych kanałów odpływowych przy szyberdachu. Boję sie sam jej sciągac gdyż nie mam smykałki w rękach i zdarza mi się taką robotę spaprac ??? teraz gdy jeszcze słońce przygrzało pod wpływem ciepła i naruszonej warstwy kleju przez wilgoć, podsufitka zaczęła wisieć nad głowami i widac gąbkę i wyglada to okropnie.

Okazuje się ze będe musial sie za nia wziąść ale zdobycie takich czesci do wersji hatchback nie jest proste. Więc powiedzcie mi czy podsufitka z viki a sedan pasuje do hb bo taką juz widzialem na zlomie u nas a hb nigdy. No i moze jakies wskazówki co i jak po kolei albo jakis manual krok po kroku co trzeba rozkręcić i gdzie rozłączyć. A może mieszka ktos na tyle blisko mnie ze umiał by mi to pomóc ruszyć.

Dzięki wielkie z góry za wszelką pomoc gdyż po prostu wstyd mi tak jeździć kiedy kogoś obcego, czy z rodziny nawet zabieram i zaraz pytanie a co ci tu się stało. Szczególnie kiedy wiozę jakieś kobiety :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Okazuje się ze będe musial sie za nia wziąść ale zdobycie takich czesci do wersji hatchback nie jest proste. Więc powiedzcie mi czy podsufitka z viki a sedan pasuje do hb bo taką juz widzialem na zlomie u nas a hb nigdy. No i moze jakies wskazówki co i jak po kolei albo jakis manual krok po kroku co trzeba rozkręcić i gdzie rozłączyć.

To zależy jaki masz szyber czy oryginalny i czy części do niego dostaniesz (uszczelka) ja w astrolocie też rozebralem bo poprzedni właściciel mówił że po każdym deszczu to mokre siedzenia miał i woził ze sobą ręcznik( :beer: ) a ja szyber rozebralem, uszczelkę przeczyściłem, nasmarowałem-efekt nawet wielka ulewa i na siedzeniach sucho. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyber mam oryginalny fabryczny i podobno nie wymienia sie tam uszczelek tylko czysci sie kanaly odplywowe bo dookoła jest rynienka zbierająca wodę i odprowadzająca ją po słupkach z przodu i z tyłu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

podobno nie wymienia sie tam uszczelek tylko czysci sie kanaly odplywowe bo dookoła jest rynienka zbierająca wodę i odprowadzająca ją po słupkach z przodu i z tyłu

No to do czyszczenia się trzeba zabrać.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności