Skocz do zawartości

sprzęgło po wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Zapowietrzyło mi się trochę sprzęgło i mam takie pytanko:

Czy odpowietrzanie trzeba przeprowadzać tak jak w tej instrukcji podanej przez baki, ok 20 razy ? Jeśli nie pomoże to przez odpowietrzanie układu hamulcowego, rozumiem że na tłoczku, ale na jednym kole czy na wszystkich? Czy może tym samym odpowietrznikiem co na rysunku, ale korzystając z pedału hamulca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli nie dasz rady odpowietrzyć tradycyjnie (a pewnie nie da rady... :lol: ),to spróbuj w następujący sposób: przewód igielitowy fi 6 (wypełniony płynem) załóż na odpowietrznik, wciśnij pedał sprzęgła, popuść odpowietrznik, wciskaj płyn "od tyłu" :lol: jednocześnie wolno podciągając pedał do góry,zakręć odpowietrznik. Uffff! Jak nie pomoże za pierwszym razem,to powtórz! Powodzenia!!! :lol: PS.Układ hydrauliczny sprzęgła nie jest połączony z układem hamulcowym! Zbiorniczek płynu wysprzęglika znajduje się w komorze silnika,na górze- przy lewym nadkolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zasugerowałem tą instrukcją że nie zwróciłem uwagi że do układu hamulcowego jest osobny zbiorniczek :lol: Z niewiadomych przyczyn ubyło mi płynu z zbiorniczka od sprzęgła ( będę musiał jechać do mechanika na kanał poszukać wycieku, tylko że jak to wycieka 1-2 krople na dobę to będzie ciężko znaleźć ). Odpowietrzałem dwa razy ale może serie były za krótkie około 5-7 razy. Po pierwszym odpowietrzaniu było dobrze 1 dzień po drugim już 3 dni, chyba będę musiał zrobić całą serie tzn 20 razy.

 

ps razem trzykrotnie tylko za pierwszym razem nie miałem kluczyka 9 i skończyło się tylko na założeniu wężyka na odpowietrznik :lol:

 

edit.

Okazało się że leci płyn z wysprzęglika który trzeba było wymienić na nowy.

A wracając do pierwszego postu to trzeba po wymianie sprzęgła lub wysprzęglika, po kilku dniach odpowietrzyć ponownie i nie będzie tego problemu :

po złożeniu pedał od sprzęgła miękki jest.sprzęgło odpowietrzone a bierze dopiero przy samej podłodze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności