Skocz do zawartości

sprzęgło po wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jest dramat tego typu:wymieniłem sprzęgło komplet tarcza docisk i wysprzęglik i po złożeniu pedał od sprzęgła miękki jest.sprzęgło odpowietrzone a bierze dopiero przy samej podłodze-mechanik który to robił twierdzi ,że pompa od sprzęgła tylko że przed remontem była ok-czy nie będzie to wina wysprzęglika?

 

[ Dodano: Sob Lip 24, 2010 16:51 ]

dodam jeszcze że to 2.2 benzyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Prawdopodobnie kończy mi się tarcza sprzęgła (biegi wchodzą "normalnie",ale po puszczeniu sprzęgła -szczególnie pod górkę,a tych u mnie nie brakuje ;-) Sinterka rusza jak automat). I tu pytanko (które już na forum padło,ale bez odpowiedzi),czy do wyciągnięcia skrzyni trzeba demontować sanki (inaczej kołyskę) i czy są jakieś inne punkty*,na które trzeba zwrócić uwagę? Pozdrówka!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do wymiany sprzegla nie trzeba sanek sciagac ale trzeba z jednej strony odkrecic calkiem od strony skrzyni po odsunieciu skrzyni da sie od gory wymienic sprzeglo i wysprzeglik ale trzeba by miec jakis podnosnik bo jest strasznie ciezka i samemu ciezko ja bedzie wlozyc z powrotem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kończy mi się tarcza sprzęgła

Też chciałem wymieniać sprzęgło, po wstępnych rozmowach z mechanikiem samoczynnie polepszyło się i przestało się ślizgać :(

baki chyba też kiedyś pisał że chciał już sprzęgło wymieniać ale okazało się, że coś tam zaczęło się zacinać i obeszło się bez wymiany sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.jest dramat tego typu:wymieniłem sprzęgło komplet tarcza docisk i wysprzęglik i po złożeniu pedał od sprzęgła miękki jest.sprzęgło odpowietrzone a bierze dopiero przy samej podłodze-mechanik który to robił twierdzi ,że pompa od sprzęgła tylko że przed remontem była ok-czy nie będzie to wina wysprzęglika?

miałem to samo , sprawdzaj płyn w zbiorniczku czy nie ubywa , jak ubywa są 2 możliwości albo jest nieszczelność ,albo źle odpowietrzony układ , u mnie było to drugie , i po kilku odpowietrzaniach na zasadzie odkręcania odpowietrznika i dolewania płynu udało się ;)

 

 

Poprawiłem cytat/rafaln1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jednak pompa sprzęgła klękła.tylko używki bo nawet serwis nie dysponuje

Witam , czy można dopasować pompę sprzęgła od innego opelka , lub innego auta , ma ktoś taką wiedzę ? A może można ją zregenerować ? Może jakiś adres we Wrocławiu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności