Skocz do zawartości

Jak zdemontować wnętrze wlewu paliwa ?


Gość PoLi1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PoLi1990

witam. moj wlew zaatakowała rdza. chce ją usunąc... myślałem nad tym zeby zdemontować wszystko i zorbić jakies zaprawki... i tu kieruje do was pytanie... jak wyciągnąć całą tą gume ?? we wlewie widze 4 śrubki... czy w nadkolu tez musze cos odkręcić zeby cały wlew sie cofnął do środka ?? prosze o info

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Najlepiej sprawdź sam. Wlewy demontuje się łatwo - nie powinieneś mieć problemu. Kup nowy i wymień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

czy w nadkolu tez musze cos odkręcić zeby cały wlew sie cofnął do środka ?? prosze o info

odkręcasz tylko te śrubki które są widoczne i całość wychodzi na zewnątrz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bajan733

Te cztery śróbki są od klapki i zamknięcia zapewne.Jak odchylisz gumę na dole to zobaczysz jeszcze jedną ona trzyma całą rurę wlewu.Jak ją odkręcisz to łatwiej będzie ci wyjąć gumę.Możesz też ją popychać od strony nadkola.Korek musisz zdjąć a rurę zawiń taśmą foliową bo nasypie ci się piachu.Sama rura jest jeszcze przykręcona do podłużnicy.Jak ją odkręcisz to dopiero wtedy rura opuści się na dół.Rdzę najlepiej oczyścisz szczotką drucianą na wiertarkę.Na to koniecznie podkład antykorozyjny.Inne w żaden sposób nie zabezpieczą gołej blachy.Łączenie blach powinno się uszczelnić pastą uszczelniającą która zabezpieczy przed wodą .Farbę nawierzchniową można nakładać dopiero po wyschnięciu pasty bo może popękać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoLi1990

Dzisiaj wszystko rozkręciłem i ujrzałem niezbyt ciekawe widok... wszystko prawie zjedzone przez rdze... myślałem ze ściągne gume i rdza pedzie powierzchniowa... usunę ją, zabezpieczę blachę i wszystko będzie ok, jadnak okazało sie ze nie ma czego zabezpieczać...

tak to wszystko wygląda...

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i teraz mi powiedzcie co mam z tym zrobić... z tego co wiem to bedzie trzeba wyciąć element i wstawić nowy... sam raczej niebardzo dam rade to zrobić więc będe musiał oddac do blacharza... wie ktoś ile może kosztować taka renowacja itd ??

prosze o info...

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to typowe miejsce rdzy w astrze

mozna kupic takie reperaturki tego za 20pare zlotych

no a reszta to juz zalezy komu gdzie i jak dasz to do zrobienia

gieniu w stodole weznie mniej jak dobry warsztat

kwestia tego tez ajk to bedzie zrobione

czasami taki gieniu jak sie przylozy to mu lepiej wyjdzie niz gdzie indziej

 

musisz obczaic ceny w swojej okolicy i sam zdecydowac ile ci to jest warte no i jak daleko bedzie potem wszystko malowane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoLi1990

a gdzie można kupić taki "zestaw naprawczy" ? Można podać jakiś link do sklepu w którym można coś takiego nabyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u ciebie tma w rudzei nei ma jakiegos sklepu z blachami

toz to pospolity artykol i dostaniesz go praktycznie wszedzie (mowa o sklepie motoryzacyjnym nie o piekarzu)

te pare zlotych co moze w sklepie bedzie dorzszy to kupujac na necie doplacisz za wysylka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoLi1990

no ok, patrzyłem to taka blaszka dużo nie kosztuje... Gorzej przeraża mnie koszt takiej wymiany i lakierówania tego wszystkiego... Może ktoś oszacować taka wymiany +/- ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności